Strona główna Wydarzenia Strzegom Hala sportowa w Strzegomiu po remoncie

Hala sportowa w Strzegomiu po remoncie [FOTO]

0

Dobiegła końca kilkumiesięczna przebudowa i remont hali widowiskowo-sportowej oraz siłowni i sali fitness na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu.

Wykonawcą modernizacji hali był Zakład Budowlany Instalatorstwo Sanitarne, Co, Gaz Andrzej Mirek z Dzierżoniowa. Prace trwały od 8 grudnia 2021 r.

Główna zmiana polegała na przebudowie oddzielnych do tej pory sal do siłowni i boksu, które zostały połączone. Salka fitness na górze została powiększona i zamieniona na typowe pomieszczenie do ćwiczeń (bez żadnych urządzeń). Największe pomieszczenie na terenie hali zostało częściowo zmodernizowane. Duże zmiany zaszły w systemach zasilania, dzięki czemu poprawiono m.in. jakość nagłośnienia. Dodatkowo został zamontowany taki sam system komputerowy, jak na basenie „Delfinek”. Dzięki temu osoby, które korzystają z karnetów na krytej pływalni, mogą korzystać z tych samych karnetów do wejścia na obiekt.

– Hala – trzeba obiektywnie przyznać – prezentuje się okazale. W zgodnej opinii fachowców sprzęt zakupiony do ćwiczeń dla młodzieży i dorosłych jest bardzo profesjonalny i należy do najlepszych na Dolnym Śląsku – podkreśla burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta. – Dziękuję prezesowi zarządu spółki OSiR Sp. z o.o. w Strzegomiu – Pawłowi Mosórowi za pieczę nad inwestycją, zaś wykonawcy i inspektorowi nadzoru za świetnie wykonaną robotę – dodaje.

Całkowita wartość przebudowy i remontu hali sportowej wyniosła 2,138 mln zł, zaś dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej – 686,4 tys. zł.

/UM Strzegom, opr. red./

Poprzedni artykułPotok Witoszowski zamieni się w cuchnące bajoro? Wody Polskie odpowiadają [FOTO]
Następny artykułZa łapówki załatwiali zaświadczenia dla ochroniarzy. Już 31 zatrzymanych. Śledztwo nadzoruje świdnicka prokuratura [FOTO/VIDEO]