Strona główna 0_Slider Festyn rodzinny z koncertami i charytatywny turniej dla Jagódki już w sobotę

Festyn rodzinny z koncertami i charytatywny turniej dla Jagódki już w sobotę

0

Charytatywny turniej piłki nożnej rozegrają samorządowcy, kluby sportowe i funkcjonariusze policji z regionu. Wszystko, by wesprzeć chorującą 6-letnią Jagódkę. Zaraz po sportowych zmaganiach wystartuje wakacyjny festyn rodzinnym z licznymi atrakcjami dla całych rodzin i koncertami. Przed publicznością wystąpią chociażby warszawska formacja „Lordofon” czy Damiana Ukeje, zwycięzca I edycji konkursu The Voice of Poland. Imprezę wraz z zbiórką środków na leczenie i rehabilitację dziewczynki zaplanowano w najbliższą sobotę, 9 lipca na Stadionie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej.

Festyn rozpocznie się o godzinie 12.00 od Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej „Gramy dla Jagódki”. Jagódka mieszka w Pasiecznej i ma 6 lat. Choruje na padaczkę i obustronne niedowidzenie o charakterze korowym. Jej rozwój psychoruchowy jest znacznie opóźniony. Dziewczynka nie chodzi, nie siedzi, nie mówi. Wymaga ciągłej opieki i rehabilitacji.

W sportowych zmaganiach wezmą udział drużyny samorządowców, klubów sportowych, służb mundurowych z regionu. Pojawi się także ekipa oldbojów, najlepszych zawodników grających w przeszłości w klubach piłkarskich gminy Jaworzyna Śląska. Całkowity dochód z turnieju zostanie przeznaczony na cel charytatywny.

Od godziny 16.00 rozpocznie się program estradowy oraz atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Na początek na scenie rozgrzeje nas w rytmach muzyki disco-polo „Wolter”. Około 17.30 dla miłośników muzyki rap wystąpi warszawska formacja „Lordofon”. Na godzinę 19.00, w ramach Tapas Music Festival, planujemy rozpoczęcie koncertu Damiana Ukeje, zwycięzcy I edycji konkursu The Voice of Poland.

Oprócz tego podczas imprezy będzie można skorzystać z  cateringu, w tym przepysznych hiszpańskich przekąsek tapas. Podczas turnieju i imprezy prowadzona będzie zbiórka publiczna na rzecz Jagódki. Odbędzie się także kiermasz ciast i słodkości, przygotowany przez społeczność Pasiecznej i wolontariuszy. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i młodzieży. Będą dmuchane zamki i animacje dla najmłodszych. Festyn zakończy się zabawą taneczną przy muzyce „na żywo”, która potrwa do 23.30.

/materiały – SOKiBP w Jaworzynie Śląskiej/

Poprzedni artykułPremiera „Intuicyjnego przewodnika po Parku Miejskim w Żarowie” oraz otwarcie ścieżki dźwiękowej
Następny artykułNajnowsze dane ministerstwa zdrowia o zakażeniach