Strona główna Wydarzenia Premiera „Intuicyjnego przewodnika po Parku Miejskim w Żarowie” oraz otwarcie ścieżki dźwiękowej

Premiera „Intuicyjnego przewodnika po Parku Miejskim w Żarowie” oraz otwarcie ścieżki dźwiękowej

0

W sobotę, 9 lipca zaprezentowane zostaną kolejne efekty działań animacyjno-edukacyjne wokół Parku Miejskiego w Żarowie. Pomysłodawcą i organizatorem projektu „Park51. Kontynuacje” jest Tomasz Nycz, prezes Fundacji Inicjatywa B.

Fundacja Inicjatywa B zaprasza na interdyscyplinarne wydarzenie realizowane w ramach programu stypendialnego Tomasza Nycza, które dofinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Na plenerowym wydarzeniu, które odbędzie się 9 lipca o godz. 16.00 w Żarowie, Fundacja Inicjatywa B zaprezentuje pierwszy efekt długiej pracy projektowej, której celem jest pobudzenie szeroko rozumianego ruchu turystycznego, budowanie tożsamości regionalnej oraz promocja jednego z najważniejszych zabytków w gminie Żarów – Parku Miejskiego.

W ramach projektu „PARK51. Kontynuacje” powstał „Intuicyjny przewodnik po Parku Miejskim w Żarowie”, który wydany został w formie składanej mapy zawierającej aktualną na 2022 rok topografię parku uwzględniającą kolekcję drzew oraz inne merytoryczne wiadomości, pozwalające zainteresowanym osobom pójść na spacer do żarowskiego parku i zostać w nim nieco dłużej niż zwykle.

Aby unaocznić uczestnikom wydarzenia znaczenie Parku Miejskiego dla gminy Żarów zaprezentowany zostanie panel tematyczny składający się z – kontekstu historycznego, który przedstawi Zbigniew Malicki, krótkiego omówienia drzewostanu przygotowanego przez Dendrologię Sobolewski oraz wystąpienia Agnieszki Gołuch z Urzędu Miejskiego w Żarowie, która opowie o zbliżającej się rewitalizacji parku.

W przerwie pomiędzy wystąpieniami uczestnicy projektu wybiorą się na spacer po żarowskim parku, aby zapoznać się z efektem pracy nad ścieżką dźwiękową uwzględniającą 12 wybranych drzew. Podczas moderowanego przejście po ścieżkach (i nie tylko) wyemitowane zostaną edukacyjne nagrania audio, które są immanentną częścią wspomnianej trasy audialnej.

Dodatkowym punktem programu będzie analiza i omówienie publikacji jaką jest „Intuicyjny przewodnik po Parku Miejskim w Żarowie” oraz jego bezpłatna dystrybucja wśród obecnych gości wydarzenia. Wstęp bezpłatny.

Projekt został zrealizowany w ramach stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które otrzymał Tomasz Nycz. Organizator: Fundacja Inicjatywa B. Partnerzy: Dendrologia Sobolewski, Agencja Reklamowa Geospace oraz Gmina Żarów.

/Komunikat organizatora – Fundacji Inicjatywa B/

Poprzedni artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA3D]
Następny artykułFestyn rodzinny z koncertami i charytatywny turniej dla Jagódki już w sobotę