Strona główna 0_Slider Biało-zieloni w sparingu lepsi od Bielawianki

Biało-zieloni w sparingu lepsi od Bielawianki [FOTO]

0

Drugie zwycięstwo w drugim rozegranym sparingu powędrowało na konto piłkarzy pierwszej drużyny IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Podopieczni trenera Grzegorza Borowego po wygranej 4:2 z Górnikiem Wałbrzych, tym razem skromnie, ale jak najbardziej zasłużenie pokonali Bielawiankę Bielawa.

W biało-zielonej ekipie wciąż możemy zaobserwować sporo nowych twarzy przymierzanych do drużyny przed startem sezonu 2022/2023. Cały czas nie można mówić jeszcze o optymalnym zgraniu się wszystkich formacji i zawodników, ale z każdą grą kontrolną powinno być i musi być coraz lepiej. Mecz rozegrano systemem 3 x 30 minut. W początkowych minutach żadnej z drużyn nie udało się uzyskać większej inicjatywy, ale z biegiem czasu rosła przewaga świdniczan. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się zawodnik testowany, ale w obu przypadkach zasygnalizowano pozycję spaloną zawodnika miejscowych. Szczególnie ta pierwsza akcja może budzić lekkie wątpliwości, bowiem sytuacja była „na włos”. W drugiej tercji jako pierwsi do sieci trafili goście, a konkretnie Robert Myrta, który z bliskiej odległości dobił skutecznie futbolówkę do sieci. Po zaliczeniu trafienia świdniczanie mieli wiele okazji do podwyższenia prowadzenia, ale w końcówce drugiej tercji do remisu doprowadzili ostatecznie rywale, wykorzystując kontrę. W trzeciej tercji na listę strzelców wpisał się Wojciech Sowa, strzelając gola po stałym fragmencie gry. Drużyna IgnerHome Polonii-Stali Świdnica zwyciężyła finalnie 2:1, a w kolejnej grze kontrolnej zmierzymy się na wyjeździe z trzecioligowymi rezerwami Chrobrego Głogów (sobota, 23 lipca, godz. 10.00).

IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – Bielawianka Bielawa 2:1

Skład: Kot, Przyborowski, Kozachenko, Kasprzak, Salamon, Paszkowski, Czochara, Sowa, Białasik, Dyś, Myrta oraz 9 zawodników testowanych.

/MDvR, FOTO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułIlu chętnych odwiedziło świdnickie kąpielisko w dniu otwarcia?