Strona główna 0_Slider 22-latek oskarżony o jazdę pod wpływem narkotyków i przejechanie człowieka

22-latek oskarżony o jazdę pod wpływem narkotyków i przejechanie człowieka

0

Nawet 12 lat więzienia grozi Jeremiaszowi K. z powiatu dzierżoniowskiego, który na początku tego roku przejechał leżącego na przejściu dla pieszych mężczyznę. Prokuratura Rejonowa w Świdnicy przeciwko 22-latkowi skierowała do sądu akt oskarżenia.

4 stycznia 2022 roku godzinie 4.21 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na jezdni na skrzyżowaniu ulic Wodnej i Mieszka I w Świdnicy, który miał zostać potrącony przez samochód. Pomimo starań ratowników, mężczyzny nie udało się uratować. Wyjaśnianiem okoliczności wypadku zajęli się policjanci oraz prokurator. Prowadzono również intensywne poszukiwania sprawcy zdarzenia, który zbiegł z miejsca wypadku.

Policjanci po 13 godzinach poszukiwań zatrzymali podejrzewanego o spowodowanie wypadku oraz jego 17-letnią towarzyszkę, która w chwili zdarzenia znajdowała się w samochodzie. Oboje są mieszkańcami powiatu dzierżoniowskiego. Feralnej nocy oboje zatrzymali się w jednym ze świdnickich hoteli i około godziny 4.00 pojechali na stację benzynową. Do wypadku doszło, gdy byli w drodze powrotnej.

Pierwszy z nich dotyczy tego, że w nocy z 3 na 4 styczna mężczyzna udzielał substancji psychotropowej o nazwie MDMA nieletniej dziewczynie. Drugi zarzut dotyczy spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, a następnie ucieczki z miejsca wypadku. 21-latek umyślnie naruszył przepisy ruchu drogowego, wsiadł za kierownicę po zażyciu substancji psychotropowej, nie zachował należytej ostrożności, nienależycie obserwował drogę i w związku z tym najechał na leżącego na przejściu dla pieszych 60-latka – mówi prokurator Marek Rusin. – W wyniku tego najechania 60-latek doznał rozległych obrażeń w rejonie klatki piersiowej – dodaje Rusin. Nie wiadomo, dlaczego mężczyzna leżał na przejściu. Był pod wpływem alkoholu.

22-latek częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów.  Za udzielanie narkotyków nieletniej grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca wypadku – do 12 lat więzienia.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułW Młynówce ryby, w Witoszówce śmierdząca ciecz. Biało-zielona woda wypływa ze świdnickiego zalewu [FOTO]
Następny artykułZgubiono ukraińskie karty niepełnosprawnych [Aktualizacja]