Strona główna Sport Inne Worek medali dla zawodników KSO Świdnica

Worek medali dla zawodników KSO Świdnica [FOTO]

0

Zakończone w ostatnią niedzielę, 26 czerwca we Wrocławiu czterodniowe Mistrzostwa Strefowe i Eliminacje do Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży pokazały, kto wiedzie prym w strzelectwie sportowym. Reprezentacja Klubu Sportów Obronnych Świdnica w składzie Tomasz Jędraszczyk, Wojciech Jędraszczyk, Kamil Rusin i Dawid Wójcik prowadzona przez trenera Dariusza Ciska przywiozła aż 10 medali!

Złote krążki wywalczyli Tomasz Jędraszczyk w konkurencji pistoletu dowolnego juniorów młodszych, Wojciech Jędraszczyk w konkurencji pistoletu sportowego młodzików oraz Dawid Wójcik w konkurencji karabinu sportowego leżąc młodzików i karabinu sportowego – 3 postawy. Srebrne medale zdobyli z kolei Tomasz Jędraszczyk w konkurencji pistoletu szybkostrzelnego oraz pistoletu pneumatycznego juniorów młodszych, Dawid Wójcik w konkurencji karabinu pneumatycznego młodzików oraz Wojciech Jędraszczyk w pistolecie pneumatycznym młodzików. Po brązowe krążki sięgnęli Tomasz Jędraszczyk w konkurencji pistoletu sportowego juniorów młodszych oraz Kamil Rusin w kategorii pistoletu pneumatycznego juniorów młodszych.

Doskonałe wyniki uzyskane na tych zawodach zapewniły awans do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Tarnowie. Niestety ograniczenia regulaminowe dotyczące wieku nie pozwalają na start Wojtkowi i Dawidowi, ale ich szansa nadejdzie w przyszłym roku. Obaj zawodnicy – Kamil i Tomek na co dzień są uczniami Zespołu Szkół Politechnicznych „Energetyk” w Wałbrzychu, natomiast Wojtek Jędraszczyk zamierza podjąć naukę w „Energetyku” od września. Warto zaznaczyć, że tradycje strzeleckie w wałbrzyskiej placówce liczą sobie grubo ponad pół wieku. Dariusz Cisek przejął prowadzenie sekcji strzeleckiej od ś.p profesora Józefa Dzwonka i jak widać z powodzeniem nie tylko podtrzymuje, ale i wznosi na wyższy poziom osiągnięcia strzeleckie tej szkoły. Jak mówi trener Dariusz Cisek na sukces musi złożyć się wiele czynników. Jest to stworzenie świetnego zaplecza technicznego i sprzętowego przez Zarząd Klubu Sportów Obronnych Świdnica, doskonała współpraca z dyrekcją szkoły, współpraca z Sudeckim Stowarzyszeniem Strzeleckim, które udostępnia strzelnicę w Starych Bogaczowicach i na końcu zawodnicy i ich trener. Praca i życzliwość wszystkich osób zaangażowanych w to przedsięwzięcie daje dopiero możliwość osiągnięcia sukcesów.

Przed naszymi zawodnikami trudne dwa tygodnie pracy. We wtorek wyjeżdżają na 3. rundę Pucharu Polski do Ustki. Tam zamierzają trenować razem z kadrą narodową i zmierzyć się w zawodach ze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami. Następnie kilka pracowitych dni na strzelnicy w Świdnicy i Starych Bogaczowicach i 13 lipca start w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Tarnowie. Z niecierpliwością będziemy oczekiwać na wyniki naszych chłopaków. Sekcja młodzików Klubu Sportów Obronnych Świdnica stale prowadzi nabór chętnych chłopców i dziewcząt w wieku od 12 lat.

/MDvR, FOTO: Dawid Wójcik/Dariusz Cisek/

Poprzedni artykułKolarska niedziela w Świebodzicach
Następny artykułMapa śmiertelnych wypadków poruszy wyobraźnię kierowców? Policja ponownie apeluje o bezpieczną jazdę w wakacje