Strona główna Sport Inne Kolarska niedziela w Świebodzicach

Kolarska niedziela w Świebodzicach

0

Miniona niedziela była bardzo emocjonująca za sprawą dwóch świetnych imprez kolarskich rozgrywanych w Świebodzicach. Tego dnia odbył się Memoriał im. Pawła Sosika oraz Świebodzicki Piknik Kolarski.

Bardzo dobrym pomysłem było połączenie imprez. Wydarzenia zorganizowali ludzie z wielką pasją i miłością do kolarstwa. Zadania sfinansowano z dotacji budżetu Gminy Świebodzice przyznanej w ramach otwartego konkursu ofert. Znana wszystkim, mająca długoletnią tradycję w mieście impreza pn. Memoriał Pawła Sosika upamiętniła wspaniałego kolarza, który zginął w drodze na zgrupowanie.

W XXI Memoriale Pawła Sosika wziął udział burmistrz Paweł Ozga, który serdecznie powitał rodziców Pawła Sosika – Państwa Jolantę i Ryszarda Sosik, uczestników oraz organizatorów Stowarzyszenie Cyklistów Ziemi Wałbrzyskiej – prezesa Matusza Rosiaka oraz Władysława Żyndula.

Wielkich sportowych emocji dostarczyli kolarze – uczestnicy imprezy. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach: kobiety open oraz junior młodszy. W sumie wystartowało 89 zawodników m.in. z Kurnika, Leszna, Jelcza Laskowice, Sobótki, Dzierżoniowa, Nowej Rudy i Kalisza.

Po raz pierwszy odbył się w tym samym czasie Świebodzicki Piknik Kolarski, nad którym czuwali: Zbigniew i Leszek Gucwa. Rodzinna pasja ojca i syna, ich zamiłowanie do kolarstwa połączone z chęcią promocji tej pięknej dyscypliny sportowej zainspirowało panów do zorganizowania imprezy, która okazała się bardzo udana.

Zarówno młodsi jak i starsi mieszkańcy Świebodzic mieli możliwość zabawy na rowerowym torze przeszkód, uczestnictwa w wycieczce rowerowej na Zamek Cisy, zabawie na dmuchańcach, czy zasmakowania pysznych lodów oraz pizzy.

/UM Świebodzice/

Poprzedni artykułŚwidnicka piłkarka powołana do kadry Dolnego Śląska!
Następny artykułWorek medali dla zawodników KSO Świdnica [FOTO]