Strona główna 0_Slider Szukasz ochłody? Rusza letni sezon na kąpieliskach

Szukasz ochłody? Rusza letni sezon na kąpieliskach

0

Dobre wieści dla miłośników wodnego wypoczynku i wszystkich szukających ochłody! W najbliższych dniach swoje podwoje otworzą kąpieliska w Świebodzicach oraz Strzegomiu. Znane są już dokładne terminy rozpoczęcia sezonu na odkrytych basenach oraz ceny wstępu. Nieznana pozostaje jeszcze dokładna data otwarcia świdnickiego kąpieliska przy ulicy Śląskiej, które jest obecnie w przebudowie.

Basen letni w Świdnicy. Obecnie kąpielisko jest w trakcie przebudowy

Świebodzice

Jako pierwsze udostępnione zostanie kąpielisko w Świebodzicach. – 16 czerwca (Boże Ciało) otwieramy Basen Letni przy ul. Rekreacyjnej 1. Basen będzie czynny codziennie w godzinach od 10.00-19.00 – informują pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świebodzicach.

W godzinach 10.00-16.00 ceny biletów wynoszą: normalny – 10 zł (5 zł po godz. 16.00), ulgowy – 5 zł (3 zł po godz. 16.00), normalny z Kartą Rodziny Dużej – 6 zł (5 zł po godz. 16.00), ulgowy z Kartą Rodziny Dużej – 3 zł (2 zł po godz. 16.00). Wstęp dla dzieci do lat 3 oraz opiekunów grup zorganizowanych jest bezpłatny. W wakacje obowiązywać będzie promocja: od poniedziałku do piątku dla dzieci zamieszkałych w Świebodzicach dostępny będzie bilet wstępu za 1 zł, za okazaniem legitymacji szkolnej. Z cennikiem można się zapoznać na stronie internetowej OSiR.

W skład kompleksu przy ulicy Rekreacyjnej wchodzi basen pływacki o wymiarach 50 m x 12,5 m i głębokości od 1,2 m do 1,8 m oraz basen rekreacyjny dla osób nieumiejących pływać o głębokości do 1 m. Dla najmłodszych są dwa brodziki ze stali nierdzewnej. W jednym z nich został zainstalowany jeżyk wodny – jest to atrakcja wodna w formie kopuły z otworami przez które tryska woda. Jeżyka wykonano z polerowanej stali nierdzewnej, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo jego użytkownikom. Dzieci mogą go dotykać, zatykać otwory przez które wypływa woda lub stać pod nią jak pod prysznicem. Taka atrakcja pozwala maluchom pozbyć się lęku przed wodą, rozwija ich zmysły sensoryczne i pobudza ciekawość.

Do dyspozycji wypoczywających dostępne są rozległe tereny do plażowania, wyznaczone miejsce do grillowania oraz boisko do plażowej piłki siatkowej i nożnej. Obiekt posiada dobrze zaopatrzoną kawiarenkę.

Strzegom

Dwa dni po Świebodzicach otwarty zostanie kompleks basenów odkrytych w Strzegomiu. Rozpoczęcie letniego sezonu nastąpi 18 czerwca o godzinie 10.00. Kąpielisko będzie czynne codziennie w godzinach od 10.00 do 18.00. Dodatkowo w każdą środę w lipcu i sierpniu, w godzinach 21.00-23.00 będzie odbywać się „nocne pływanie”.

Baseny w strzegomskim kąpielisku mają podgrzewaną wodę. Duży basen ma wymiary 50 m długości i 20 m szerokości. Wyposażony jest w dwie trampoliny – jedna ma 3 m wysokości, a druga – 1 m. Ponadto są 4 tory do pływania ze słupkami startowymi, ławki i leżanki z masażem, grota sztucznej fali, rwąca rzeka, masaże ścienne, masaż karku, siatka do wspinaczki z wyspą i zjeżdżalnia o długości 71,5 m. Dodatkową atrakcją jest nocne pływanie przy oświetlonym obiekcie.

Ze szczegółowym cennikiem oraz regulaminem można się zapoznać na stronie internetowej OSiR Strzegom.

Jawor

Na spragnionych ochłody oraz wodnego wypoczynku już od ubiegłego czwartku czeka kąpielisko w nieodległym Jaworze, które jest czynne codziennie od godziny 10.00 do 20.00. Wielką inaugurację letniego sezonu na basenie przy ulicy Parkowej zaplanowano jednak na najbliższy weekend 18-19 czerwca.

Dla naszych wspaniałych gości przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, a dla pierwszych 100 osób darmowe lody oraz mega gadżety. Przywita Was jedyny w swoim rodzaju DJ Maciej Wowk, który będzie grał z nami przez cały upalny dzień. Niezastąpiony Summer Team zagwarantuje odlotową zabawę m.in. zumbę w wodzie, animacje, gry i konkursy dla najmłodszych z extra nagrodami. Od godz. 11.00 do 12.30 odbędzie się profesjonalna sesja zdjęciowa z cudną fotografką Natalią Staniszek. Przy współpracy z TV Jawor będziecie mogli nagrać filmik „Za co kochacie Jaworski Basen Letni”. Najciekawsze, najzabawniejsze wypowiedzi zostaną nagrodzone. O godz. 13.00 zawody w ślizgach na zjeżdżalniach. Ponadto czeka na Was super gastronomia, mega muzyka i niezapomniana zabawa – zapowiada burmistrz Jawora, Emilian Bera.

Do dyspozycji odwiedzających jaworski basen czekają dwie zjeżdżalnie, w tym jedna czterotorowa, wodny plac zabaw, kilka niecek dla dzieci w różnym wieku, rwąca rzeka, trzy skocznie, masażery i wodne jacuzzi, a także tory pływackie.

Świdnica

Świdnicki kompleks basenowy przy ulicy Śląskiej jest obecnie w przebudowie. Jest jednak możliwe, że kąpielisko zostanie otwarte jeszcze w czasie wakacji. – Mamy deklarację wykonawcy o wcześniejszym zakończeniu budowy. Termin realizacji to grudzień 2022 roku, jednak firma chce być gotowa do rozruchu technicznego na początku lipca tego roku. Wszystko wskazuje, że tak będzie. Ten rozruch, po pierwszych dniach sprawdzenia funkcjonowania instalacji do uzdatniania wody, odbędzie się w pełnym ruchu – zaprosimy mieszkańców na kąpielisko, bo nie ma innej możliwości, żeby sprawdzić, czy wszystko działa prawidłowo – informowała pod koniec maja prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

W ramach wartej ponad 30 mln złotych modernizacji przewidziano m.in. budowę stalowych niecek basenów o łącznej powierzchni ponad 2,5 tys. m² wraz z wyposażeniem, zjeżdżalni, wodnego placu zabaw, tarasów, trybun, czy też altan wypoczynkowych. W ramach oddzielnego zadania postanowiono zająć się przebudową strefy wejściowej na teren kąpieliska, a także m.in. budową dodatkowych sanitariatów oraz szatni.

Nowością na kąpielisku będzie wodny plac zabaw z dwoma zjeżdżalniami i wieloma urządzeniami zabawowymi dla dzieci. Znajdą się tam m. in.: armatki wodne, wiadra przelewowe, tryskające dysze w kształcie jeżyków, liści czy też muchomorów. Kolejną atrakcją dla nieco starszych amatorów wodnych kąpieli będzie 60-metrowa zjeżdżalnia rurowa oraz 15-metrowa zjeżdżalnia jednotorowa. Baseny rekreacyjne wyposażone zostaną w platformy dla osób niepełnosprawnych, a wśród urządzeń wodnych znajdą się m.in.: dzika rzeka, kula generująca fale, gejzery powietrzne, ścieżka pontonowa czy też przyrządy do masażu. Dla szukających ochłody i cienia przygotowane zostaną drewniane altany – wyliczała wcześniej Magdalena Dzwonkowska, rzecznik Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

O terminie otwarcia przebudowanego kąpieliska będziemy informować.

/mn/

Poprzedni artykułOtwarcie nowej hali w Świebodzicach i piknik dla pracowników. Uponor & Capricorn świętowały drogę do pełnej integracji [DUŻO ZDJĘĆ]
Następny artykułPodsumowali zmagania w ramach „Współzawodnictwa szkolnego”