Strona główna 0_Slider Świętojański Ekopiknik czas zacząć

Świętojański Ekopiknik czas zacząć [FOTO]

0

Z wielu atrakcji tegorocznego Świętojańskiego Ekopikniku mieszkańcy Świdnicy i wszyscy zainteresowani już mogę korzystać. W Parku Centralnym ruszyły liczne warsztaty skierowane do całych rodzin – w tym chociażby z plecenia wianków czy rozwijające plastyczne zdolności. Odwiedzić też już można całe mnóstwo stoisk lokalnych przedsiębiorców m.in. z rękodzielniczymi wyrobami i zdrową żywnością, a także strefę gastronomiczną. Występy artystyczne i oficjalne rozpoczęcie pikniku zaplanowano od godz. 17.00.

W ekopikniku w charakterze wystawców bierze udział około 70 lokalnych przedsiębiorców i instytucji, wśród których znaleźli się producenci zdrowej żywności, rękodzielnicy oraz promotorzy zdrowego stylu życia. Ponadto uczestnicy wydarzenia już od 15.00 mają okazję wziąć udział w licznych rodzinnych warsztatach – nauczyć się pierwszej pomocy i technik samobadania, dowiedzieć się o roli pszczół w przyrodzie, samodzielnie przygotować pasty, przekąski i watę cukrową. Można też spróbować zapleść wianki i warkocze, zrobić kartę czerpanego papieru z zatopionymi w nim roślinami oraz wykonać lalki motanki – ukraińskie amulety ochronne. Cała impreza ma na celu zachęcić mieszkańców Świdnicy do prowadzenia zdrowego, ekologicznego stylu życia.

Druga część wydarzenia rozpocznie się o godz. 17.00. Zaplanowano wówczas uroczyste odsłonięcie tablicy pamięci Zdzisława Chlebickiego oraz występy artystyczne: Niepublicznego Przedszkola „Wesoła Piątka”, Klubu Migranta Kalejdoskop Talentów, zespołów Mała Świdnica i Mażoretki Prima, Zespołu Ludowo-Estradowego Mokrzeszów, Zespołu Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg” oraz zespołu SponTan. O 20.00 DJ Grzegorz Godula zaprosi uczestników imprezy na potańcówkę.

Imprezę zakończy o godz. 21.00 tradycyjny obrzęd nocy świętojańskiej, połączony z występem Zespołu Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg” i Zespołu Ludowo-Estradowego Mokrzeszów.

/oprac. AN/
/Zdjęcia: AN/

Poprzedni artykułKompletnie pijany wyjechał z firmy razem ze szlabanem
Następny artykułPadła data otwarcia świdnickiego basenu letniego [FOTO]