Strona główna 0_Slider Święto Granitu Strzegomskiego rozpoczęte! Kto zagra w sobotę? Jakie czekają atrakcje?

Święto Granitu Strzegomskiego rozpoczęte! Kto zagra w sobotę? Jakie czekają atrakcje? [FOTO]

0

Uroczystość z okazji 780-lecia nadania praw miejskich dla Strzegomia zainaugurowała tegoroczną edycję Święta Granitu Strzegomskiego. W piątek nie zabrakło również muzycznych występów. Co jeszcze czeka na uczestników miejskiej imprezy, która potrwa do niedzieli?

fot. UM Strzegom

Tegoroczna edycja Święta Granitu Strzegomskiego rozpoczęła się od uroczystego spotkania z okazji 780-lecia nadania praw miejskich dla Strzegomia w sali widowiskowej Strzegomskiego Centrum Kultury. W jego trakcie odbyło się m.in. widowisko „Tradycja i Kamień” w wykonaniu ZF „Kostrzanie”. Burmistrz Zbigniew Suchyta wręczył również trzy tytuły „Zasłużony dla Ziemi Strzegomskiej” przedstawicielom branży kamieniarskiej – Józefowi Gromcowi, Zbigniewowi Zychowi i Jerzemu Zyskowi – za duży wkład w promocję granitu i regionu.

Oficjalne rozpoczęcie miejskiego święta odbyło się już na strzegomskim Rynku, po którym na scenie wystąpili: zespół Ślad, Smolasty oraz Roksana Węgiel.

W sobotę strzegomskim Rynkiem zawładną producenci rękodzieła oraz żywności regionalnej i tradycyjnej, którzy od godziny 22.00 będą prezentować swoje wytwory podczas Festiwalu Produktów Regionalnych „Made in Dolny Śląsk”. Swoją obecność w centrum Strzegomia zaznaczyły również bractwa rycerskie, które zaprezentowały się na scenie oraz będą brały udział w turnieju rycerskim na terenie obozowiska. Wieczorem strzegomski Rynek ponownie opanuje muzyka. W ramach drugiego dnia Święta wystąpią: Ekipa z miasta (godz. 17.30), Pogwizdani (19.00), Power Play (20.00) oraz Czadoman (21.00).

Niedzielne świętowanie rozpocznie się już o godzinie 10.00. Na strzegomskim Rynku gościć będą wystawcy XXXVI Regionalnej Giełdy Minerałów, a także sołectwa i Koła Gospodyń Wiejskich gminy Strzegom z prezentacjami kulinarnymi. O godzinie 11.30 w strzegomskiej bazylice mniejszej rozpocznie się msza z udziałem bractw rycerskich, po zakończeniu której na placu Kościelnym odbędzie się finał turnieju rycerskiego. Kolejne wydarzenia będą odbywać się ponownie w Rynku, gdzie od godziny 12.00 występować będą amatorskie zespoły muzyczne, a od godziny 16.00 będą się prezentować dzieci ze strzegomskich szkół i przedszkoli. Wieczorem, na zakończenie trzydniowego Święta Granitu Strzegomskiego, na scenie pojawią się: Orkiestra Na Dużym Rowerze (godz. 18.00), Dawid Kwiatkowski (19.00) oraz zespół Wilki (20.30).

/mn/

fot. UM Strzegom

Poprzedni artykułMało kandydatów na księży. Arcybiskup łączy seminaria we Wrocławiu, Legnicy i Świdnicy
Następny artykuł„Różany Ogród pachnący dźwiękami”. Wyjątkowy koncert w malowniczej scenerii [FOTO/VIDEO]