Strona główna Kultura „Różany Ogród pachnący dźwiękami”. Wyjątkowy koncert w malowniczej scenerii

„Różany Ogród pachnący dźwiękami”. Wyjątkowy koncert w malowniczej scenerii [FOTO/VIDEO]

0

Wypoczynek na świeżym powietrzu nie musi wykluczać korzystania z kultury! Udowodnili to uczniowie oraz nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ludomira Różyckiego, którzy zaprosili mieszkańców na wyjątkowy koncert do ogrodu różanego na placu 1000-lecia Państwa Polskiego.

Na mapie Świdnicy są zakątki szczególnie lubiane i chętnie wybierane przez mieszkańców na miejsce odpoczynku. Jednym z nich jest wypełniony zielenią skwer na placu 1000-lecia Państwa Polskiego, który w 2016 roku odzyskał dawny blask dzięki przeprowadzonej rewitalizacji. W ramach prac odtworzono jego dawny wygląd na podstawie historycznych informacji i zachowanych fotografii. Odtworzona została również fontanna, układ ścieżek, a przede wszystkim roślinność.

Przestrzeń tę postanowili wypełnić kulturą – nie pierwszy zresztą raz – uczniowie oraz nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ludomira Różyckiego w Świdnicy, organizując w malowniczej scenerii ogrodu koncert „pod chmurką”. Wydarzenie z udziałem utalentowanych solistów i zespołów, które odbyło się w piątkowy wieczór, przyciągnęło dziesiątki słuchaczy.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński, mn

Poprzedni artykułŚwięto Granitu Strzegomskiego rozpoczęte! Kto zagra w sobotę? Jakie czekają atrakcje? [FOTO]
Następny artykułTo będzie upalny weekend. Gdzie szukać ochłody? Jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą? [PROGNOZA]