Strona główna Wydarzenia Świebodzice „SprzątnijMy Park Książański”. W sumie zebrano około dwóch ton śmieci

„SprzątnijMy Park Książański”. W sumie zebrano około dwóch ton śmieci [FOTO]

0

Ponad 60 wolontariuszy wzięło udział w sobotniej akcji sprzątania Książańskiego Parku Krajobrazowego, która odbyła się z inicjatywy stowarzyszenia Czysty Wałbrzych.

Celem odbywającej się już po raz trzeci akcji było posprzątanie centralnej i lubiechowskiej części Książańskiego Parku Krajobrazowego, zebranie zalegających śmieci przy szlakach i ścieżkach, zlikwidowanie składowisk odpadów, wybranie z potoków naniesionych śmieci, a także oczyszczenie okolic Starego Książa, Zamku Cisy, Jeziorka Daisy. Do udziału w wydarzeniu zachęcano wszystkich chcących zadbać o stan książańskiego lasu, szlaków i potoków.

63 wolontariuszy zebrało 150 worków (po 120 litrów), co wraz z resztą śmieci dało około 2 ton. Zebraliśmy dwukrotnie mniej śmieci niż w poprzednich latach, ale to i tak wciąż dużo, ponieważ zrobiliśmy to czterokrotnie mniejszą liczbą wolontariuszy – mówi Paweł Siodłak ze stowarzyszenia Czysty Wałbrzych. Jak wskazuje, na niższą frekwencję wpłynął termin akcji, która została przeprowadzona podczas długiego weekendu.

Z efektów akcji zadowoleni są przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Świebodzicach. – Znacznie mniejsze zaśmiecenie dróg i ścieżek Książańskiego Parku Krajobrazowego, które obserwujemy z roku na rok to efekt nie tylko zmieniającej się świadomości mieszkańców, ale również wydarzeń takich, jak sobotnia akcja Stowarzyszenia Czysty Wałbrzych. Pomimo trwającego długiego weekendu frekwencja tego dnia dopisała, a pogoda była idealna. W wydarzeniu uczestniczyli mieszkańcy Świebodzic i Wałbrzycha, pracownicy Urzędu Miejskiego, spółki ZGK w Świebodzicach oraz przedstawiciele: Klubu Senior +, stowarzyszenia Senior Aktywny Obywatel, Środowiskowego Domu Samopomocy w Świebodzicach. Pojawili się również wolontariusze z miast ościennych – wskazują pracownicy ratusza.

/UM Świebodzice, Czysty Wałbrzych, opr. mn/

Poprzedni artykułŁucznicze emocje w Łażanach [FOTO]
Następny artykuł„Urokliwa, krucha, zaskakująca”. Ceramika, która rozsławiała Świdnicę na cały świat. Wyjątkowa wystawa we Wrocławiu [FOTO]