Strona główna Sport Inne Łucznicze emocje w Łażanach

Łucznicze emocje w Łażanach [FOTO]

0

54 uczestników z województw: dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, śląskiego i opolskiego wzięło udział w niedzielę, 19 czerwca w zawodach łuczniczych, które odbyły się w klimatycznej scenografii zabytkowego parku w Łażanach.

Rywalizacja odbyła się w ramach trzeciej rundy VIII edycji Dolnośląskiej Ligi Łucznictwa Tradycyjnego 2022. Łucznicy zdobywali punkty na trasie, będąc podzieleni na osiem grup aż na 14 stanowiskach. Duch rywalizacji wydawał się jednak pozostawać na drugim planie, ponieważ górę brała możliwość wspólnego spotkania i wymiany doświadczeń.

Nie zabrakło wielopokoleniowych akcentów oraz wsparcia mieszkańców Łażan, którzy nie tylko kibicowali, ale również wzięli udział w przygotowaniach terenu do zawodów pod kierownictwem sołtysa wsi Łażany, Jana Sołtysiaka. Po zawodach odbył się wspólny posiłek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Łażanach.

Tak jak w ostatnich latach i tym razem dobrze zaprezentowali się nasi łucznicy z Żarowa: Wioletta i Valeriy Bezusyy, Benjamin Dykcik oraz Matylda Dykcik z Łażan, która wystartowała po raz pierwszy w zawodach i „wystrzelała ” miejsce na podium w swojej kategorii. Zawody odbyły się dzięki wsparciu gminy Żarów i Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

/MDvR/

Poprzedni artykułCo jest potrzebne do dziergania na drutach?
Następny artykuł„SprzątnijMy Park Książański”. W sumie zebrano około dwóch ton śmieci [FOTO]