Strona główna Artykuł sponsorowany Co jest potrzebne do dziergania na drutach?

Co jest potrzebne do dziergania na drutach?

0
Dzierganie na drutach to nie tylko sposób na relaks, odpoczynek i stworzenie całkiem oryginalnych projektów, ale również dodatkowy zarobek. Własnoręcznie wykonane wyroby od zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Niemniej nauka robienia na drutach nie jest łatwa i wymaga sporej cierpliwości oraz dokładności. Problem może stanowić już samo wybranie odpowiednich narzędzi dziewiarskich oraz włókien. Od czego zacząć i na co zwrócić uwagę? Te i wiele innych kwestii omówione zostało w poniższym poradniku!

Druty dziewiarskie – drewniane czy metalowe?
Druty do robótek są niezbędne, jeśli chcemy rozpocząć przygodę z dzierganiem na drutach. Tutaj w nasze ręce mogą trafić modele drewniane, metalowe, aluminiowe czy bambusowe. Druty te różnią się wieloma cechami, a główną z nich jest elastyczność. O ile druty metalowe będą cały czas sztywne, jak druty drewniane czy bambusowe z pewnością będą wyginać się w dłoniach – na skutek ciepła. Tym samym niektóre modele drutów mogą być nieodpowiednie dla osób z wrażliwymi nadgarstkami.

Włóczki naturalne czy syntetyczne?
Większość sklepów z włoczkami, np. pasjanitka.pl oferuje przeróżne włóczki do dziergania i szydełkowania. Tutaj wybór jest jeszcze większy niż w przypadku drutów dziewiarskich. Do dyspozycji knitterów pozostają włóczki naturalne, np. wełniane czy bawełnianie oraz włóczki syntetyczne, np. akrylowe. Wszystkie włókna mają swoje charakterystyczne cechy, przez co należy je dopasować do wykonywanych projektów. Jedne włóczki lepiej sprawdzą się na odzież letnią, inne na wyroby typowo zimowe, a jeszcze inne jako materiał na domowe ozdoby. Trzeba oprócz tego pamiętać, że niektóre z włóczek mają tendencję do tzw. gryzienia, czyli podrażniania skóry, a niekiedy wręcz mogą wywoływać reakcje alergiczne.

Podczas robótek na drutach, mogą przydać się także niektóre akcesoria, takie jak guziki, sznurek bawełniany, wypełnienia do maskotek, zamki błyskawiczne czy metki z napisem handmade. Sposób ozdobienia gotowego projektu zależy w 100% od nas, dzięki czemu możemy stworzyć całkowicie spersonalizowane projekty!

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułKosztowne zrywanie kwiatów, miłośnicy mocnych trunków w centrum i ranna wiewiórka. Interwencje straży miejskiej
Następny artykułŁucznicze emocje w Łażanach [FOTO]