Strona główna Wydarzenia Świdnica Spacer historyczny śladami Bolka II Małego już za tydzień

Spacer historyczny śladami Bolka II Małego już za tydzień

0

Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy zaprasza na spacer historyczny „Śladami Bolka II Małego, który odbędzie się już za tydzień w sobotę, 25 czerwca. Podczas spaceru ulicami Świdnicy uczestnicy będą mogli zobaczyć różne miejsca związane z postacią świdnickiego władcy oraz z czasami w których żył.

Wędrówka rozpocznie się w Rynku przed wejściem do Muzeum Dawnego Kupiectwa, następnie spacerowicze przejdą w pobliże Katedry, której fundatorem był właśnie książę Bolko II. Stamtąd wzdłuż pozostałości murów obronnych na ul. Wrocławskiej udamy się w kierunku pl. św. Małgorzaty. Tutaj zapoznamy się z legendą o Jakubie Thau a następnie ulicami Franciszkańską i Grodzką przejdziemy pod Kościół Zielonoświątkowy aby zobaczyć jedyną pozostałość po zamku świdnickim czyli renesansowy portal. Spacer historyczny zakończy wizyta w Muzeum Dawnego Kupiectwa, gdzie m.in. będzie można stanąć oko w oko z księciem Bolkiem II – zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

Spacer rozpocznie się 25 czerwca o godzinie 11:00 przed wejściem do Muzeum Dawnego Kupiectwa. Przewidywany czas przejścia wynosi około 2-3 godzin. Trasa: Rynek – ul. Długa – pl. Wolności – ul. Wrocławska – ul. 1 Maja – pl. Św. Małgorzaty – ul. Franciszkańska – ul. Grodzka – ul. Zamkowa – ul. Kotlarska – Rynek.

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy do wyczerpania miejsc lub do 23 czerwca. Zapisy pod nr tel. 74/852-12-91 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 15:30 lub na adres e-mail: [email protected]. W zgłoszeniu oprócz imienia i nazwiska należy podać numer telefonu kontaktowego.

/Muzeum Dawnego Kupiectwa, opr. mn/

 

Poprzedni artykułOd walk rycerskich po regionalne produkty. Drugi dzień Święta Granitu Strzegomskiego [FOTO/VIDEO]
Następny artykułPobiegli w Strzegomiu, ale aura ich nie rozpieszczała… [WYNIKI, FOTO/VIDEO]