Strona główna 0_Slider Od walk rycerskich po regionalne produkty. Drugi dzień Święta Granitu Strzegomskiego

Od walk rycerskich po regionalne produkty. Drugi dzień Święta Granitu Strzegomskiego [FOTO/VIDEO]

0

Trwa drugi dzień Święta Granitu Strzegomskiego – Dolnośląskiego Rozpoczęcia Lata. W centrum miasta odbywa się Festiwal Produktów Regionalnych oraz turniej rycerski. Wieczorem strzegomski Rynek ponownie opanuje muzyka.

W sobotę strzegomskim Rynkiem zawładnęli producenci rękodzieła oraz żywności regionalnej i tradycyjnej, którzy do godziny 22.00 będą prezentować swoje wyroby podczas Festiwalu Produktów Regionalnych „Made in Dolny Śląsk”, a także uczestnicy miejskiego biegu Strzegomska Dwunastka. Swoją obecność w centrum Strzegomia zaznaczyły również bractwa rycerskie, które będą brały udział w turnieju rycerskim na terenie obozowiska.

Na sobotę zaplanowano również polsko-czeskie warsztaty kamieniarskie oraz turniej szachowy, który odbędzie się w Strzegomskim Centrum Kultury. Wieczorem strzegomski Rynek ponownie opanuje muzyka. W ramach drugiego dnia Święta wystąpią: Ekipa z miasta (godz. 17.30), Pogwizdani (19.00), Power Play (20.00) oraz Czadoman (21.00).

Niedzielne świętowanie rozpocznie się już o godzinie 10.00. Na strzegomskim Rynku gościć będą wystawcy XXXVI Regionalnej Giełdy Minerałów, a także sołectwa i Koła Gospodyń Wiejskich gminy Strzegom z prezentacjami kulinarnymi. O godzinie 11.30 w strzegomskiej bazylice mniejszej rozpocznie się msza z udziałem bractw rycerskich, po zakończeniu której na placu Kościelnym odbędzie się finał turnieju rycerskiego.

Kolejne wydarzenia będą odbywać się ponownie w Rynku, gdzie od godziny 12.00 występować będą amatorskie zespoły muzyczne, a od godziny 16.00 będą prezentować się dzieci ze strzegomskich szkół i przedszkoli. Wieczorem, na zakończenie trzydniowego Święta Granitu Strzegomskiego, na scenie pojawią się: Orkiestra Na Dużym Rowerze (godz. 18.00), Dawid Kwiatkowski (19.00) oraz zespół Wilki (20.30).

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński, mn

Poprzedni artykułNajnowsze dane o zakażeniach w kraju, województwie i powiecie świdnickim
Następny artykułSpacer historyczny śladami Bolka II Małego już za tydzień