Strona główna 0_Slider Pobiegli w Strzegomiu, ale aura ich nie rozpieszczała…

Pobiegli w Strzegomiu, ale aura ich nie rozpieszczała… [WYNIKI, FOTO/VIDEO]

0

W trudnych warunkach, przy wysokiej i dającej się we znaki temperaturze grupa ponad 200 uczestników wzięła udział w IX Strzegomskiej Dwunastce pod hasłem „Biegajmy Razem”. Zmagania odbyły się dziś w stolicy polskiego granitu i przeprowadzone zostały na dwóch dystansach – 6 i 12 kilometrów.

W klasyfikacji generalnej biegu na krótszym dystansie sklasyfikowano w sumie 77 osób. W kategorii pań triumfowała Edyta Gardecka z Wałbrzycha (czas: 24:53), która wyprzedziła o cztery sekundy Sylwię Gardecką i już o blisko 4 minuty Iwonę Piątek ze Świdnickiej Grupy Biegowej. W klasyfikacji panów najszybciej na metę z czasem 20 minut i 59 sekund dotarł Sebastian Borowczyk z Klubu Biegowego Dębiec Poznań. Triumfator wyprzedził na podium Michała Bąka (22:13) i Mateusza Prokopa (23:12).

W biegu na dwukrotnie dłuższym dystansie zdecydowanie najlepszy wśród mężczyzn okazał się Jan Kaczor z Wałbrzycha, który do mety darł w czasie 40 minut i 41 sekund. Blisko półtorej minuty stracił do niego Pavel Bryndl z Trutnova, a trzeci Łukasz Kondratowicz z Kamiennej Góry finiszował nieco ponad trzy i pół minuty później. Wśród kobiet na najwyższym stopniu podium stanęła Izabela Wolak z Jawora (52:28). Na kolejnych miejscach uplasowały się Sonia Ruzumkiewicz ze Świdnicy (52:47) i Aleksandra Budzyńska z Wałbrzycha (53:36).

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/