Strona główna 0_Slider Smaki późnej wiosny na Targu Ziemi w Kraskowie

Smaki późnej wiosny na Targu Ziemi w Kraskowie [FOTO]

0

Przypałacowe gospodarstwo Bzowa Ostoja w Kraskowie ponownie opanowali lokalni wytwórcy tego co zdrowe, pyszne, ekologiczne i naturalne. Amatorów takiej oferty jest coraz więcej, a i piękne miejsce przyciąga jak magnes.

Sery kozie, wyroby nabiałowe z mleka owczego i krowiego, syropy, soki, dżemy, tradycyjne wędliny, pieczywo, piwa rzemieślnicze, herbaty ziołowe czy też zdrowe słodkości. Długo można wymieniać specjały czekające na gości Targu. Podczas czerwcowej edycji imprezy nie zabrakło też lokalnych producentów prezentujących naturalne wyroby rękodzielnicze, w tym m.in. zabawki, produkty wełniane, ceramiczne cuda, czapki i biżuterię. Niekwestionowanymi bohaterami czerwcowego targu były truskawki i czereśnie, których zakup nie rujnował kieszeni nabywców! Truskawki dostarczyło gospodarstwo z Bystrzycy Dolnej, czereśnie dojrzały na drzewach w Mysłakowie.

Targi Ziemi124 to jednak nie tylko zakupy. W Kraskowie pojawiły się również wolontariuszki ze świdnickiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Podczas wizyty zachęcają odwiedzających do wspomagania schroniska poprzez zakup mnóstwa gadżetów, przedstawiają także historię świdnickich pupili i prowadzą zbiórkę.

Targ Ziemi potrwa do 15.00.

/red./

Poprzedni artykułŚwidnicka Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości pełna skarbów [FOTO]
Następny artykułCovid-19. Raport resortu zdrowia