Strona główna 0_Slider Sikorskiego już przejezdna w obu kierunkach. Zmieniono organizację ruchu

Sikorskiego już przejezdna w obu kierunkach. Zmieniono organizację ruchu [FOTO]

0

Przez ponad cztery miesiące kierowcy musieli zmagać się z utrudnieniami w ruchu i korzystać z objazdu w związku z przebudową ulicy Władysława Sikorskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Strzegomską do ulicy Langiewicza. W środę wprowadzono nową organizację ruchu, a na remontowanym fragmencie przywrócono przejazd w obu kierunkach.

Wykonana została już jezdnia w głównym przebiegu remontowanego fragmentu ulicy Sikorskiego, dlatego też od środy, 1 czerwca wprowadzony zostanie tam ruch dwukierunkowy. Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych, ponieważ jest to nadal obszar robót drogowych. Planowany termin zakończenia inwestycji to połowa czerwca tego roku. Nowe zatoki autobusowe na tym odcinku nie będą jeszcze czynne – zapowiadała wcześniej Magdalena Dzwonkowska, rzecznik Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

W ramach inwestycji powstanie nowa konstrukcja jezdni, zatok autobusowych i chodników. Wybudowano sięgacz do budynków mieszkalnych nr 42 A-E oraz parking naprzeciwko szkoły. Dobudowana będzie droga rowerowa. Równocześnie wykonano nowe oświetlenie drogowe, a także przebudowano kanalizację deszczową. Wraz z robotami drogowymi prowadzone były prace instalacyjne realizowane przez ŚPWiK – wyliczała Dzwonkowska. Na realizację drogowej inwestycji przeznaczono ponad 2 mln 900 tys. złotych.

/mn/

Poprzedni artykułJak wykorzystać w aranżacji modne gabiony? Producent i jego propozycje
Następny artykuł5 zaskakujących faktów o odzieży reklamowej