Strona główna Temat dnia Remont drogi Bystrzyca Górna-Bojanice. Czy tak powinien wyglądać?

Remont drogi Bystrzyca Górna-Bojanice. Czy tak powinien wyglądać?

0

Czytelniczka Swidnica24.pl alarmuje w sprawie składowania materiałów podczas remontu drogi powiatowej między Bystrzycą Górną a Bojanicami. SDPŚ odpowiada.

„Przechowywanie materiałów i ochrona istniejącego drzewostanu – jak na załączonych zdjęciach z wczoraj. Tutaj akurat bezpośrednio przy zjeździe do Biedronki. Obawiam się, że nie tylko drzewo ucierpi, ale przede wszystkim jakość zabudowywanych materiałów. Wydaje się mało zasadne ekonomicznie wydawanie takiej ilości środków na wykonanie inwestycji, jeśli najwyraźniej nie jest ona nadzorowana przez żadnego inspektora?” – pisze pani Aleksandra.

Dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego Marek Olesiński zapewnia, że nadzór jest. – List trafił także do nas. Przekażemy inspektorowi nadzoru, by sprawdził sytuację i przedyskutował z wykonawcą sposób składowania – zapewnia. – W tym przypadku mamy do czynienia z plastikowymi rurami i obawa, czy uszkodzą drzewo, jest na wyrost, co nie znaczy, że składowanie jest prawidłowe – zaznacza dyrektor. Jego zdaniem rury nie uległy uszkodzeniu i będą mogły zostać wykorzystane w infrastrukturze podziemnej.

Przebudową objęty jest odcinek drogi powiatowej o długości 2638 m. W ramach drogowej inwestycji przewidziano m.in. sfrezowanie istniejącej oraz ułożenie nowej nawierzchni, a także wykonanie poboczy, zjazdów i przepustów pod drogą. Wykonawcę robót wyłoniono w przetargu ogłoszonym przez Służbę Drogową Powiatu Świdnickiego. Została nim spółka Eurovia Polska, która zaoferowała realizację prac za blisko 3 mln 308 tys. złotych, w tym ok. 2,6 złotych stanowi dofinansowanie. Prace zaczęły się a połowie maja i powinny zakończyć się w lipcu.

Powiat przygotowuje się do remontów kolejnych dróg, na które otrzymał 10 mln. 640 tys. zł Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Dotacja stanowi 90% wartości inwestycji.

Tym razem remontowi poddane zostaną następujące odcinki dróg:

    • Droga powiatowa nr 2902D na odcinku Pszenno – Kątki o długości 3027m.
    • Droga powiatowa nr 2924D na odcinku miejscowości Borów o długości 736m.
    • Droga powiatowa nr 2880D w miejscowości Jaworzyna Śląska odcinku o długości 1851m.
    • Droga powiatowa nr 2879D na odcinku Panków – Śmiałowice na długości 1700 m. oraz droga powiatowa nr 2898D od Goli Świdnickiej w kierunku drogi krajowej nr 35
Poprzedni artykułPierwszy Świdnicki Turniej w Bule rozegrany! [FOTO]
Następny artykułZawodniczka Victorii w kadrze Polski!