Strona główna Wydarzenia Świdnica Pierwszy Świdnicki Turniej w Bule rozegrany!

Pierwszy Świdnicki Turniej w Bule rozegrany! [FOTO]

0

Siedem drużyn stanęło do rozgrywek w bule i jak się okazało, wszyscy doskonale wiedzieli, jakie są reguły tej gry. Do rywalizacji i zabawy zaprosiło Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy.

Działające na terenie powiatu świdnickiego stowarzyszenia, zapewniające możliwość spotykania, rozwoju pasji i rehabilitację osobom z niepełnosprawnością intelektualną udowadniają, że wachlarz zajęć, w jakich uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej czy Środowiskowych Domów Samopomocy mogą brać udział jest ogromny. Żadnych tajemnic nie ma także popularna zwłaszcza we Francji petanka, czyli gra w bule.

Kulami rzucali przy wsparciu opiekunów uczestnicy WTZ w Świdnicy, Mokrzeszowie i Strzegomiu, Domów Samopomocy w Świebodzicach, Wałbrzychu i Świdnicy, OREW Świdnica oraz projektu „Rehabilitacja 25+”. Zmagania na terenie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego przy ul. M.Kozara-Słobódzkiego w Świdnicy zakończyły się wręczeniem dyplomów, pucharów i upominków dla wszystkich drużyn.

I miejsce – ŚDS Wałbrzych
II miejsce – OREW Świdnica
III miejsce – Projekt „Rehabilitacja 25+”

W przerwie rozgrywek był czas na poczęstunek i rozmowy.Turniej został zorganizowany dzięki dofinansowaniu Powiatu Świdnickiego.

/red./
fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykuł15 milionów złotych na salę gimnastyczną, nową remizę i boisko
Następny artykułRemont drogi Bystrzyca Górna-Bojanice. Czy tak powinien wyglądać?