Strona główna Wydarzenia Świdnica Przynieś elektrośmieci, odbierz nasiona. Zbiórka zużytego sprzętu w sobotę

Przynieś elektrośmieci, odbierz nasiona. Zbiórka zużytego sprzętu w sobotę

0

Stare lodówki, zepsute pralki, nieużywane telefony komórkowe, aparaty fotograficzne, ładowarki, zabawki elektroniczne, komputery, laptopy – lista elektroodpadów gromadzonych w naszych domach i mieszkaniach jest naprawdę długa. Do zrobienia porządków zachęcają organizatorzy zbiórki elektrośmieci, która odbędzie się w najbliższą sobotę na parkingu przed świdnickim magistratem. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny będzie można zamienić na nasiona łąk kwietnych.

Według statystyk magazynujemy w naszych domach i mieszkaniach ponad 20 milionów sztuk elektrośmieci, które zawierają w sobie wiele szkodliwych substancji np. kadm, nikiel, ołów, rtęć. – Warto pamiętać, że niepozorna i niewielka na pozór bateria guzikowa jest w stanie skazić 1 m³ gleby i zatruć 400 litrów wody. Zachęcam wszystkich mieszkańców Świdnicy do oddania elektrośmieci w czasie zbiórki. To świetna okazja, by zadbać o siebie, swoich bliskich oraz o środowisko naturalne – mówi Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko, współorganizatora najbliższej akcji.

Wielka zbiórka elektrośmieci odbędzie się w sobotę, 25 czerwca od godz. 9.00 do 15.00 na parkingu przed Urzędem Miejskim w Świdnicy. Zużyty sprzęt trafi do profesjonalnych zakładów przetwarzania. W procesie recyklingu z elektrośmieci odzyskuje się metale żelazne, nieżelazne, tworzywa sztuczne oraz szkło. Z części odzyskanych materiałów powstają ule z recyklingu oraz wyjątkowe dzieła w nurcie trash art. Za każdy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny Fundacja Odzyskaj Środowisko będzie rozdawać nasiona łąk kwietnych i miododajnej facelii.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułDni Goethego już w sobotę w Bagieńcu
Następny artykułPrzebudowa dwóch śródmiejskich podwórek może ruszać. Urzędnicy proszą o wyrozumiałość. „Będzie sporo utrudnień”