Strona główna Kultura Dni Goethego już w sobotę w Bagieńcu

Dni Goethego już w sobotę w Bagieńcu

0

Fundacja Spichlerz Kultury zaprasza na kolejne Dni Goethego w Bagieńcu.  Tym razem gościem specjalnym będzie krakowski artysta, plastyk Piotr Plesner, którego prace malarskie i graficzne znajdują się w zbiorach prywatnych na całym świecie. Wydarzenie z wernisażem zaplanowano w sobotę, 25 czerwca o godz. 18.00.

Piotr Plesner to absolwent LSP oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Przez lata współpracownik teatrów krakowskich i telewizji regionalnej przy projektach artystycznych. Od 40 lat pracuje w Teatrze Groteska przy realizacji projektów między innymi jak np. REALITY Szopka Szoł. Od 2000 roku do dnia dzisiejszego projektuje i wykonuje słynne stwory do całorocznej Parady Smoków na Wiśle pod Wawelem. Przez wiele lat jego prace można było podziwiać w Galerii Vitroart Urszuli Pawłowskiej w Świdnicy. Współpraca artysty ze świdnicką galerią miała wielowymiarowe efekty.

W takcie Dni Goethego odbędzie się wernisaż prac tego wyjątkowego krakowskiego artysty. Wydarzenie zorganizowano przy wsparciu Gminy Jaworzyna Śl.

/oprac. AN/
/Materiały – Fundacja Spichlerz Kultury/

Poprzedni artykułWystraszony Staples przeszedł metamorfozę. Teraz czeka na kochający dom
Następny artykułPrzynieś elektrośmieci, odbierz nasiona. Zbiórka zużytego sprzętu w sobotę