Strona główna Artykuł sponsorowany Produkcja filmowa w mediach społecznościowych – Studio filmowe, dlaczego warto z nim...

Produkcja filmowa w mediach społecznościowych – Studio filmowe, dlaczego warto z nim współpracować?

0

Media społecznościowe to świetne miejsce do dzielenia się zabawnymi filmami, które mogą nie mieć nic wspólnego ze sprzedażą produktu lub usług, ale wzmacniają relacje z odbiorcami. Jednak wyprodukowanie świetnego filmu na Facebooka, Tik-Toka, Instagrama czy You Tube z pewnością wymaga przemyślenia, planowania i zrozumienia procesu produkcji filmowej – od samego pomysłu, do momentu ukończenia nagrania.

Niezależnie od tego, czy kręcisz długi film instruktażowy w plenerze, czy 10-minutowe wyjaśnienie pytań i odpowiedzi w biurze lub 30-sekundową relację na żywo w klubie, istnieje wiele elementów, które muszą się ze sobą połączyć w nagraniu. Wiedzą o tym doskonale w studio filmowym. Zastanówmy się więc – studio filmowe, dlaczego warto z nim współpracować?

 • Filmy w mediach społecznościowych
 • Profesjonalne nagrania filmowe
 • Produkcja filmowa w Polsce
 • Studio filmowe – oferta
 • Podsumowanie

Filmy w mediach społecznościowych
Obecność na Twitterze, Instagramie, Facebooku i LinkedIn ma kluczowe znaczenie dla zwiększenia świadomości Twojej marki i pozyskania nowych klientów. Filmy i inne treści wideo powinny być głównym elementem strategii marketingowej w mediach społecznościowych każdej działalności, bo w obecnych czasach, profesjonalne treści wideo pomagają odróżnić się od konkurencji i znacznie zwiększają szanse na dotarcie do klientów.

Bez względu na to, czy prowadzisz bloga o gotowaniu, grupę dla automaniaków czy promujesz w sieci zdrowy tryb życia lub odzież “z drugiej ręki” i oszczędzanie, z pewnością wiesz, że dobre nagranie przyciąga uwagę widzów i jest udostępniane, przez co pomaga Ci wyróżnić się z internetowego tłumu. W Internecie wszyscy rywalizują i walczą o odbiorców, dlatego ważne jest, abyś był na pierwszym planie, a jednym z najlepszych sposobów na to jest nagrywanie profesjonalnych treści wideo w studio filmowym.

Profesjonalne nagrania filmowe
Aby wrzucić film na YouTube, zawsze możesz nagrać coś telefonem. Ale odbiorcy bardzo szybko zauważają wpadki i że nagranie jest zrobione czasami “na siłę”, bo coś trzeba dodać, a to daje złe wrażenie o Tobie. Aby uzyskać coś więcej niż wideo na iPhone’a, trzeba bez wątpienia mieć wizję. Ale co zrobić, gdy film, który chcesz nagrać jest łatwiejszy do opowiedzenia niż do zrobienia? Na szczęście w Polsce działa branża produkcja filmowa, która oferuje ogólnodostępne usługi z zakresu tworzenia profesjonalnych filmów.

Profesjonalne nagrania filmowe wymagają oczywiście planowania i czasu. Domy produkcyjne i filmowcy mogą mieć odmienne style, ale najważniejsze jest to, że produkcja filmowa daje możliwość stworzenia filmu, który osiąga niezawodne wyniki w Internecie, bo zapewnia najwyższą jakość i jest odpowiedzialno zmontowany. Co więcej zespół filmowy zawsze służy fachową poradą nie tylko na temat rodzaju treści do filmu, ale zarządza całym procesem produkcji, od wstępnej koncepcji, przez filmowanie i montaż, aż po publikację.

Produkcja filmowa w Polsce
Popularność filmów w Internecie stworzyła potrzebę usług z zakresu produkcja filmowa. Ale po co szukać miejsca, w którym można transmitować na żywo? Z prostego powodu, ponieważ noszenie kamery i upewnianie się, że jest prawidłowo podłączona, to z pewnością ostatnia rzecz o którą chcesz się martwić podczas nagrań live. W studio filmowym zajmą się wszystkimi sprawami technicznymi i pozwolą Ci w 100% skupić się na przekazie i odbiorcach! Choć Twitter świetnie nadaje się do krótkich klipów nakręconych “z ręki”, to YouTube, Facebook, Instagram czy Tik-Tok są bardziej odpowiednie do świetnie nagranych i zmontowanych profesjonalnych filmów.

Domy produkcyjne w Polsce mają potrzebny sprzęt i ekipę fachowców, takich jak np.: reżyser czy scenarzysta, których potrzebujesz. Nie wspominając o profesjonalnych kamerach, dostępie do modyfikacji dźwięku i specjalnych salach do nagrań. Warto też pamiętać, że studio filmowe to bardzo specyficzna branża, będąca połączeniem działalności artystycznej i biznesu. Z tego powodu, studio filmowe może pomóc Ci w stworzeniu “świeżych” treści wideo, które są zoptymalizowane pod kątem konkretnej platformy i skupiają się na sposobie dotarcia do wybranej grupy odbiorców.

Studio filmowe – oferta
Produkcja filmowa w Polsce chętnie dostosowuje się do niecodziennych wymagań swoich klientów. Dla przykładu, studio filmowe Kraków ma na swojej stronie taką ofertę (cytuję): -”przychodzimy Ci z pomocą, ponieważ to co nas wyróżnia to przede wszystkim pomysłowość i nowe rozwiązania.” i wśród ich usług są m.in.:

 • nagrania dla social media,
 • reklamy produktów,
 • teledyski,
 • filmy instruktażowe,
 • relacje z różnych wydarzeń,
 • filmy marketingowe.

Podsumowanie:
Choć dla niektórych osób, film w mediach społecznościowych może wydawać się nieskomplikowanym tematem do opanowania, ale koordynacja i konfiguracja transmisji na żywo może zająć trochę czasu. Pozwól profesjonalistom ze studia filmowego zająć się wszystkimi elementami technicznymi, a Ty skoncentruj się na dostarczaniu wysokiej jakości treści swoim odbiorcom w mediach społecznościowych.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułFestiwal Bachowski po raz 23. Muzykę klasyczną usłyszymy także w parku Sikorskiego [PROGRAM]
Następny artykułWieczór i noc pod znakiem burz. IMGW wydało alert II stopnia