Strona główna 112 Wieczór i noc pod znakiem burz. IMGW wydało alert II stopnia

Wieczór i noc pod znakiem burz. IMGW wydało alert II stopnia

0

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla całego Dolnego Śląska ostrzeżenia meteorologiczne II stopnia dotyczące możliwych burz z gradem, którym mogą towarzyszyć silne opady deszczu oraz porywy wiatru. Wiadomości o pogodowym alercie rozesłało również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Ostrzeżenie II stopnia dla powiatu świdnickiego obowiązywać będzie od godziny 12.00 w środę do godziny 3.00 w czwartek. – Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 40 mm, lokalnie do 50 mm, oraz porywy wiatru do 80 km/h, punktowo do 90 km/h. Miejscami grad. Najsilniejsze natężenie zjawisk prognozowane jest na godziny wieczorne i nocne – przekazano w komunikacie IMGW. Prawdopodobieństwo wystąpienia prognozowanych zjawisk oceniono na 80%.

W związku z prognozowanymi przez IMGW burzami, do mieszkańców rozsyłane są Alerty RCB o treści: „Uwaga! Dziś (29.06) burze z gradem i silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr.

/IMGW, opr. mn/

Poprzedni artykułProdukcja filmowa w mediach społecznościowych – Studio filmowe, dlaczego warto z nim współpracować?
Następny artykułNiepowtarzalne sukienki na wesele – Gdzie szukać i jak wybrać wyjątkowe kreacje?