Strona główna 0_Slider Festiwal Bachowski po raz 23. Muzykę klasyczną usłyszymy także w parku Sikorskiego...

Festiwal Bachowski po raz 23. Muzykę klasyczną usłyszymy także w parku Sikorskiego [PROGRAM]

0

Słynne dzieła muzyki klasycznej, wirtuozi instrumentów i znakomici śpiewacy. Świdnica i inne dolnośląskie miejscowości znów staną się sceną dla licznych muzycznych wydarzeń – organizowanych w ramach XXIII Festiwalu Bachowskiego. Oprócz koncertów w kościołach i innych zabytkach sakralnych nie zabraknie także występów, pikników i spektakli w ciekawych niecodziennych artystycznych przestrzeniach. Po raz pierwszy muzykę klasyczną usłyszymy chociażby w parku Sikorskiego w Świdnicy. Na wiele wydarzeń wstęp jest wolny. Bilety na koncerty w katedrze i Kościele Pokoju na ten moment nie są dostępne – jest jednak szansa na dodatkowa pulę.

Jeszcze trzy tygodnie zanim znów muzyka klasyczna będzie rozbrzmiewać w Świdnicy i innych dolnośląskich miejscowościach. W dniach od 22 do 31 lipca odbędzie się XXIII Festiwal Bachowski – tym razem pod hasłem „Tylko rzeczy sporne dają szanse”.

Hasło „Tylko rzeczy sporne dają szanse” zostało wybrane, by zwrócić uwagę, że jedynie to, co niekonwencjonalne i budzące szczere emocje obiecuje stały rozwój. Dzięki konsekwencji w dążeniu do piękna, spotkania, innowacyjności, otwartości i wrażliwości Festiwal Bachowski stał się jednym z największych i najoryginalniejszych wydarzeń tego rodzaju w naszej części Europy. Festiwal Bachowski Świdnica to zjawisko wyjątkowe na mapie polskiego życia muzycznego. Łączy wielopokoleniową publiczność o różnym koncertowym stażu, miasto z jego okolicami, młodych muzyków zaczynających swoją karierę z dojrzałymi, cenionymi artystami. Wychodząc z koncertami w region dociera do najmniejszych, a zupełnie niezwykłych, zabytkowych kościołów we wsiach położonych poza utartymi turystycznymi trasami. Tam znajduje też nowych odbiorców, którzy po raz pierwszy mogą „u siebie” posłuchać wykonywanej na żywo muzyki klasycznej – zapowiadają organizatorzy.

Każdego roku na festiwal zapraszani są najlepsi muzycy i zespoły specjalizujące się w wykonawstwie muzyki dawnej. W tym roku artyści wykonają około 20 koncertów w Świdnicy i innych dolnośląskich miejscowościach – w tym w Żarowie, Bagieńcu, Pożarzysku, Walimiu, Sobótce, Olszyńcu, Łagiewnikach i Piławie Górnej. Muzyczne i artystyczne wydarzenia odbędą się w kościołach, zabytkach sakralnych, pałacach, a także innych nieoczywistych, ciekawych przestrzeniach – jak chociażby dworzec kolejowy, fabryka czy winnica. Nie zabraknie także pikników romantycznych i sielankowych „Śniadań na trawie”. Jedną z nowości będzie natomiast spektakl z dziełami Mendelssohna „Naturzyści” w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego i w wykonaniu śpiewaków Capelli Cracoviensis w świdnickim parku Sikorskiego.

Wejściówki obowiązują na wieczorne koncerty w Kościele Pokoju i katedrze, natomiast bilety w cenie 50 zł na koncert w ŚFUP-ie. Niestety wszystkie na ten moment zostały wyprzedane — być może przed samym festiwalem pojawi się niewielka dodatkowa pula. Na pozostałe wydarzenia festiwalowe wstęp jest zupełnie wolny – informują organizatorzy festiwalu. Więcej o biletach znaleźć można na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Program XXIII Festiwalu Bachowskiego w Świdnicy

Szczegółowy program TUTAJ. Więcej o konkretnych wydarzeniach można przeczytać na facebooku Festiwalu Bachowskiego.

/red./

Poprzedni artykułDlaczego warto kupić pokrowiec na samochód?
Następny artykułProdukcja filmowa w mediach społecznościowych – Studio filmowe, dlaczego warto z nim współpracować?