Strona główna Wydarzenia Dobromierz Potrzebna pomoc dla pogorzelców z Bronowa

Potrzebna pomoc dla pogorzelców z Bronowa

0

Urząd Gminy Dobromierz apeluje o pomoc dla pogorzelców z miejscowości Bronów. W poniedziałkowe popołudnie w ich domu doszło do pożaru.

fot. OSP Strzegom

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do służb ratunkowych o godzinie 17.19. Na miejsce skierowano w sumie dziewięć zastępów straży pożarnej, zespół pogotowia ratunkowego oraz policję. – W budynku jednorodzinnym doszło do pożaru. Ogień miał się pojawić w suterenie, po czym objął klatkę schodową, a następnie poddasze budynku. Do największych zniszczeń doszło właśnie na poddaszu. Prawdopodobnie do rozbiórki będzie też fragment dachu – informował mł. bryg. Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. W wyniku pożaru żaden z mieszkańców nie został poszkodowany.

W związku z pożarem budynku mieszkalnego, do którego doszło w poniedziałek w miejscowości Bronów (gm. Dobromierz) pilnie potrzebna jest przyczepa kempingowa lub kontener mieszkalny dla pogorzelców. Kontakt do Urzędu Gminy 74 85 86 217 wew. 27 – przekazano w komunikacie UG Dobromierz.

/mn/

Poprzedni artykułMastersi w najlepszej ósemce w kraju
Następny artykułNasi piłkarze w kadrze na turniej półfinałowy MP UEFA Regions Cup!