Strona główna Sport Piłka ręczna Mastersi w najlepszej ósemce w kraju

Mastersi w najlepszej ósemce w kraju

0

Za najstarszymi świdnickimi piłkarzami ręcznymi kolejny start w mistrzostwach Polski. 11 i 12 czerwca ekipa pod szyldem Masters Świdnica z powodzeniem walczyła na parkietach w Gołuchowie i Kaliszu.

Świdniczanie zajęli w turnieju miejsce od 5 do 8, a porażki ponieśli tylko ze srebrnymi i brązowymi medalistami krajowego czempionatu. Mistrzami zostali szczypiorniści Ostrovii Ostrów Wielkopolski, przed Pogonią Zabrze Masters i AZS UJK Kielce. W grupie eliminacyjnej nasz zespół uległ kielczanom 6:10 oraz pokonał po rzutach karnych Budowlanych Nowa Sól 9:9, k. 3:1. Drugie miejsce w grupie dało awans do ćwierćfinału, gdzie świdniczanie ulegli 7:11 Pogoni Zabrze. Turniej był oczywiście nie tylko sportową rywalizacją, ale też wydarzeniem towarzyskim, okazją do spotkania przyjaciół z boisk z całej Polski.

Masters Świdnica: Marek Czajka, Grzegorz Kląskała – Jacek Przenzak, Jakub Więcek, Łukasz Trzósło, Bartosz Kubicki, Tomasz Lipka, Arkadiusz Ćwirko, Mariusz Sienkiewicz, Andrzej Brygier, Dariusz Stramek, Krzysztof Kasprzak, Karol Zając; Aleksandra i Paweł Marszałek – osoby towarzyszące.