Strona główna 112 Po burzy nad regionem. Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej bez łączności, pojedyncze...

Po burzy nad regionem. Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej bez łączności, pojedyncze interwencje strażaków

0

Dwa razy strażacy z terenu powiatu świdnickiego musieli interweniować w związku z intensywnymi opadami deszczu, jakie wystąpiły nad regionem we wtorek wczesnym rankiem. W wyniku burzy łączności został pozbawiony Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej.

fot. OSP Pastuchów, UM Jaworzyna Śląska

Jeszcze w poniedziałek synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki wodnej wydali dla powiatu świdnickiego ostrzeżenie I stopnia przed burzami. W nocy z poniedziałku na wtorek pogodowy alert podwyższono do II stopnia. – Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 35 mm do 50 mm, oraz porywy wiatru do 70 km/h – informowano w komunikacie IMGW.

Burza z intensywnymi opadami dotarła nad powiat świdnicki około godziny 5.00. – Odnotowaliśmy dwa zdarzenia w związku z opadami deszczu. W Pastuchowie doszło do zalania podwórka, natomiast w Jaworzynie Śląskiej został zalany tunel – mówi mł. bryg. Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

Problemy odnotowano również w Urzędzie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej. – W związku z burzami, jakie rano przeszły przez powiat świdnicki, doszło do awarii w Urzędzie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej. Nie działają telefony i maile. 28 czerwca nie będzie również czynna kasa urzędu. Aktualnie trwa usuwanie awarii. Za utrudnienia przepraszamy – poinformowano w komunikacie urzędu.

/mn/

Poprzedni artykułMapa śmiertelnych wypadków poruszy wyobraźnię kierowców? Policja ponownie apeluje o bezpieczną jazdę w wakacje
Następny artykułJak wybrać zaproszenia ślubne, które zapadną w pamięć?