Strona główna 0_Slider Odnaleziony telefon, zatrzymany sprawca potrącenia. Interwencje straży miejskiej

Odnaleziony telefon, zatrzymany sprawca potrącenia. Interwencje straży miejskiej

0

Od 3 do 9 czerwca 2022 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 189 interwencji. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

04.06.2022r. godz.2049 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące osób spożywających alkohol w rejonie Placu Wolności. Skierowani na miejsce funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Na miejscu zastano osoby, które wcześniej były już wielokrotnie karane za podobne wykroczenia. Tym razem za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

05.06.2021r. godz.245 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczącej mężczyzny, któremu wypadł z kieszeni telefon komórkowy. Osoba ta nie zauważyła tego faktu i oddaliła się z Rynku. Telefon został zabezpieczony przez funkcjonariuszy straży. Zguba została zwrócona właścicielowi w dniu następnym.

05.06.2022r. godz.1430 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące parkowania przy ulicy Stęczyńskiego na „kopercie inwalidzkiej” nieuprawnionego pojazdu. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Kierowca został ukarany mandatem karnym w kwocie 800 złotych a także otrzymał 5 punktów karnych.

06.06.2022r. godz.707 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu przez dwie osoby w Rynku przy kolumnie Trójcy Świętej. Skierowany na miejsce patrol wyjaśnił miłośnikom trunków powód interwencji i obie osoby ukarał mandatami karnymi.

06.06.2021r. godz.1629 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące spożywania alkoholu przez grupę osób w rejonie Placu Drzymały. Strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Biesiadnicy zostali ukarani mandatami karnymi, w jednym przypadku sprawa została skierowana do sądu.

06.06.2021r. godz.1706 gdy strażnicy prowadzili jeszcze interwencję w stosunku do spożywających alkohol na Placu Drzymały podszedł do nich mężczyzna i poinformował, że przed chwilą kierowca pojazdu Hyundai wjechał „pod prąd” od strony ulicy Matejki i na przejściu dla pieszych potrącił kobietę. Kierowca usiłował odjechać. Strażnicy ujęli sprawcę kolizji i przekazali wezwanemu na miejsce patrolowi Policji.

06.06.2021r. godz.2323 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego w Rynku. Skierowani na miejsce strażnicy zastali tam doskonale znanego bezdomnego. Ze względu na jego stan podjęto decyzję o umieszczeniu go do wytrzeźwienia w Policyjnej Izbie Zatrzymań. Nietrzeźwy został przewieziony do Pogotowia Ratunkowego celem przeprowadzenia stosownego badania. W czasie tych czynności mężczyzna stracił przytomność i ostatecznie trafił na SOR szpitala „Latawiec”. Za czyn swój odpowie przed sądem.

/Źródło Straż Miejska w Świdnicy/

Poprzedni artykułIle zakażeń w kraju, województwie i powiecie?
Następny artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Rynek