Strona główna Polityka Niewinny żart czy prezydent Świdnicy poniosło?

Niewinny żart czy prezydent Świdnicy poniosło?

0

Gorąca dyskusja rozpętała się po zamieszczeniu zdjęcia  w relacji z piątkowego Ekopikniku w Parku Centralnym w Świdnicy. Pozowana fotografia ukazała się na portalu świdnickiej gazety samorządowej, wydawanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną przy wsparciu środków miasta. Jeden z radnych żąda od prezydent Świdnicy Beaty Moskal-Słaniewskiej przeprosin, krytycznie wypowiada się także przewodniczący Rady Miejskiej z PO. Wielu internautów nie widzi w takim ujęciu nic złego.

Screen z profilu radnego Jana Jaśkowiaka na portalu społecznościowym

Na pozowanym zdjęciu widać trzymany przez prezydent Świdnicy brelok z ośmioma znaczkami. Na pierwszy rzut oka przypominają gwiazdki, które stały się symbolem sprzeciwu wobec polityki Prawa i Sprawiedliwości w kwestii zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych. Na zbliżeniu można zobaczyć odciski psich łap z wpisanymi literami, układającymi się w napis „happy dog”. Breloczek jest jednym z gadżetów Fundacji Mam Pomysł, prowadzącej m.in. schronisko dla bezdomnych zwierząt w Świdnicy, sprzedawanych na cele charytatywne.

Zdaniem radnego Wspólnoty Samorządowej Jana Jaśkowiaka, taki sposób prezentacji breloczka wywołuje jednoznaczne skojarzenie. „Niniejsze zdjęcie jest podsumowaniem polityki Prezydenta Świdnicy w zakresie pozyskiwania środków publicznych w naszym mieście, a także wymiarem jej nieskuteczności. Kompletnie nieprofesjonalne zachowanie, które nie licuje ze sprawowaną funkcją. Pomijam fakt, że takimi zdjęciami Pani Prezydent świadczy wyłącznie o sobie, ale nie zgadzam się, aby przez takie nierozsądne zachowanie tracili na tym mieszkańcy naszego miasta w zakresie niepozyskiwania środków publicznych. Uważam, że Pani Prezydent powinna przeprosić za swoje niekulturalne i nierozważne zachowanie.”

Pod wpisem na oficjalnym profilu radnego rozgorzała dyskusja.

Klub radnych PiS nie odniósł się do zdjęcia i wpisu. Jak informuje przewodnicząca klubu Luiza Nowaczyńska, zwróciła się w imieniu radnych i wyborców o przeprosiny.

Działanie prezydent skomentował Jan Dzięcielski, przewodniczący Rady Miejskiej w Świdnicy, członek Platformy Obywatelskiej:Noc Świętojańska to w tradycji wieczór radości, wspólnoty i miłości. To święto dla każdego mieszkańca Świdnicy. Mimo różnic politycznych, każdy na każdym szczeblu życia publicznego, powinien zachowywać się tak, zwłaszcza na szczeblu samorządu, by nie cementować niepotrzebnych podziałów, a próbować łączyć społeczności lokalne. I taka jest uważam rola samorządowca. Chyba wszyscy mamy dość niepotrzebnej nienawiści. Dlatego okres wakacyjny to dobry czas, by nabrać dystansu, który pozwoli na świeże spojrzenie na otaczającą rzeczywistość.”

Z pytaniem o cel zamieszczenia takiego zdjęcia zwróciliśmy się do prezydent Świdnicy. Czekamy na odpowiedź.

/red./

Poprzedni artykułNajlepsza latarka w góry – TOP 3!
Następny artykułKiedy warto zatrudnić zaufanego detektywa?