Strona główna 0_Slider Mnóstwo uśmiechów i fantastycznej zabawy. To było świdnickie święto sportu!

Mnóstwo uśmiechów i fantastycznej zabawy. To było świdnickie święto sportu! [96 ZDJĘĆ]

0

Dziś wszystkie obiekty Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zlokalizowane przy ulicy Śląskiej tętniły życiem. Wszystko za sprawą trwającego przez kilka godzin polsko-ukraińskiego Festynu Sportowo-Rekreacyjnego. W sportowej zabawie brali udział zarówno najmłodsi, jak i ci nieco starsi uczestnicy. Aż nadto dopisała również pogoda.

Wydarzenie rozpoczęło się od startu rajdu rowerowego „Świdnica na Rowery”, który zlokalizowany był przed Urzędem Miasta w Świdnicy. Trasa liczyła około 10 kilometrów, a pierwsi uczestnicy rajdu rowerowego zaczęli pojawiać się na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przed godz. 12.00. W tym momencie, może z wyjątkiem tenisowego 10. Memoriału Bogdana Szymańskiego (zmagania wystartowały wcześniej) rozpoczął się oficjalnie festyn sportowo-rekreacyjny. Pięć godzin na obiektach OSiR-u wypełniła moc atrakcji dla całych rodzin. Na młodsze i starsze dzieci czekały między innymi: wielka strefa dmuchańców, animacje, gry i zabawy, bańki mydlane. Najodważniejsze dzieciaki mogły spróbować swoich sił na trasie najeżonego przeszkodami biegu Runmageddon Kids. Nieco starsi uczestnicy mogli z kolei rozegrać partyjkę golfa na dziewięciodołkowym polu, potrenować… zimowe dyscypliny olimpijskie lub zagrać w tenisa w ramach 10. Memoriału Bogdana Szymańskiego. Było też coś dla miłośników rozrywki umysłowej. Dwugodzinną symultaną z rotacją graczy na 20 stanowiskach dała Klaudia Kulon – od 2014 roku szachowa arcymistrzyni i ubiegłoroczna mistrzyni Polski. O dodatkowe atrakcje w swoich dyscyplinach troszczyły się w ramach prezentacji na stanowiskach świdnickie kluby sportowe i centra aktywności ruchowej.

W trakcie festynu trwała loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami, a dochód zasili zbiórkę publiczną na organizację Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych oraz ich ogólnopolski finał. Zbiórkę na rzecz zwierząt na swoim stanowisku prowadziło też Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy. Wydarzenie uzupełniało wręczenie nagród prezydent Świdnicy za osiągnięcia sportowe w 2021 roku, podsumowanie niedawnej akcji Aktywni24, czy wreszcie podsumowanie i nagrodzenie za cykl współzawodnictwa szkolnego w kończącym się roku szkolnym. Organizatorami i partnerami Polsko-Ukraińskiego Festynu Sportowo-Rekreacyjnego były: Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miejski w Świdnicy, IgnerHome, Mineral Zdrój, Sonel i PUO Świdnica.

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułNie daj się okraść. Policja apeluje do działkowców
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]