Strona główna 0_Slider „Lato na podwórku” powróciło na świdnickie osiedla! Cykl zajęć potrwa do końca...

„Lato na podwórku” powróciło na świdnickie osiedla! Cykl zajęć potrwa do końca wakacji [FOTO]

0

W poniedziałek, 20 czerwca wystartowała siódma edycja akcji „Lato na podwórku”. W okresie wakacyjnym Fundacja Ładne Historie organizować będzie dzieciom czas w czterech lokalizacjach w Świdnicy – na Osiedlu Zarzecze, Osiedlu Zawiszów, Osiedlu Młodych oraz w parku przy ulicy Gdyńskiej.

– Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest „(bez)troska. Zaprosimy najmłodszych mieszkańców Świdnicy do wspólnych przygód, doświadczania przyrody, swobodnej zabawy, spontanicznego ruchu i korzystania z wyobraźni. Pomogą nam w tym specjalnie na ten cel zaprojektowane karty edukacyjne, na których znajdziecie ciekawe zadania, łamigłówki, wyzwania i wiele innych kreatywnych propozycji – mówi koordynatorka projektu Kalina Żaczek – W tym roku przygotowaliśmy również karty w języku ukraińskim, a podczas zajęć obecna będzie animatorka, która wspierać będzie dzieci z  Ukrainy. Zależy nam na zachowaniu włączającej formuły programu i wspólnym celebrowaniu dzieciństwa – dodaje.

W czasie zajęć podwórkowych dzieci mają szansę wyrazić swoje zdanie, uczą się dyskutować, słuchać, opowiadać o swoich przeżyciach, a jednocześnie fantazjują, kreują, konstruują, projektują, rysują, tańczą i grają w ulubione gry podwórkowe. Dzięki kreatywnym zadaniom ich uwaga jest skoncentrowana na działaniu, współpracy i tworzeniu, ruchu i interakcjach.

Na uczestników zajęć czekają wspólne gry podwórkowe, dużo śmiechu, wspólnej zabawy oraz warsztaty – ruchowe, plastyczne, język migowy, a także spotkania z ciekawymi gośćmi. Wszystkie zajęcia w ramach „Lata na podwórku” są otwarte, bezpłatne i nie wymagają zapisów. Odbywają się od poniedziałku do czwartku w godzinach 16.30-19.30 w czterech lokalizacjach:

  • w każdy poniedziałek – boisko przy ul. Kilińskiego (Osiedle Zarzecze), w przypadku deszczu zajęcia odbywać się będą w Salce Parafialnej przy ul. Rolniczej 9,
  • w każdy wtorek – skwer przy ul. Galla Anonima – koło głównego wejścia do SP1 (Osiedle Zawiszów), w przypadku deszczu zajęcia odbywać się będą w Szkole Podstawowej nr 1,
  • w każdą środę – teren przy ul. Prądzyńskiego – obok kortu tenisowego (Osiedle Młodych), w przypadku deszczu zajęcia odbywać się będą w Klubie Seniora przy ul. Kozara-Słobódzkiego 21 (w budynku byłego Gimnazjum nr 1),
  • w każdy czwartek – w parku przy ul. Gdyńskiej, w przypadku deszczu zajęcia odbywać się będą w Dziennym Klubie Senior Wigor przy ul. Saperów 27.

/Fundacja Ładne Historie, opr. mn/

Poprzedni artykułSezon na piątkę. Wygrane ostatki w Bolesławcu
Następny artykułBilans burzowego poniedziałku. Pojedyncze interwencje w powiecie, kilkaset w kraju [FOTO]