Strona główna Sport Piłka nożna Sezon na piątkę. Wygrane ostatki w Bolesławcu

Sezon na piątkę. Wygrane ostatki w Bolesławcu

0

Piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z I ligi wojewódzkiej juniorów starszych mają za sobą bardzo udany sezon 2021/2022, a w szczególności rundę wiosenną najważniejszych na Dolnym Śląsku rozgrywek w tej kategorii wiekowej. Biało-zieloni występujący pod dowództwem trenera Jakuba Rosiaka pokonali na wyjeździe w swoim ostatnim pojedynku BKS Bolesławiec 2:0.

Znacznie wyżej notowani w tabeli świdniczanie pragnęli w dobrym stylu zakończyć kampanię rozgrywkową w sezonie 2021/2022, będą faworytem tego pojedynku. Papierowe kalkulacje muszą iść jednak w parze z dyspozycją na boisku i zaangażowaniem. Tak też się stało. Mocno zdeterminowani biało-zieloni zgarnęli pełną pulę punktów, choć na pierwsze trafienie czekaliśmy do samej końcówki pierwszej odsłony. Wtedy to do sieci trafił Ksawier Okarmus, a goście wyszli na prowadzenie 1:0. Po zmianie stron nie zamierzaliśmy zwalniać tempa, chcieliśmy dołożyć kolejne gole, ale ta sztuka udała nam się tylko raz. W 66. minucie wynik na 2:0 ustalił Łukasz Sałata.

Przed startem sezonu 2021/2022 kadra juniorów starszych IgnerHome Polonii-Stali Świdnica przeszła gruntowną przebudowę i potrzeba było trochę czasu, by wszelkie mechanizmy zaczęły odpowiednio funkcjonować. Biorąc pod uwagę fakt, że pierwsze zwycięstwo zanotowaliśmy dopiero w 9. kolejce, trudno było myśleć, że sezon zakończymy z tak pokaźnym dorobkiem punktowym. Później przyszła jednak seria, który wywindowała nas bardzo wysoko. Na przełomie rundy jesiennej i wiosennej zapisaliśmy na swoim koncie serię ośmiu kompletów punktów z rzędu, przebijając się do pierwszej połówki tabeli. Finalnie rywalizację zakończyliśmy na najlepszej od lat piątej lokacie w stawce szesnastu czołowych dolnośląskich drużyn w kategorii juniorów starszych, plasując się w absolutnym topie klasyfikacji rundy wiosennej rozgrywek. – Wpływ na dobre wyniki miała z pewnością pozytywna atmosfera, zaangażowanie i ciężka praca wszystkich zawodników podczas treningów. Dziękuję im ze swojej strony za ambicję i determinację – wyznaje trener drużyny, Jakub Rosiak.

BKS Bolesławiec – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 0:2 (0:1)

Skład: Przyborowski, Dubojski, Kaźmierczak (46′ Tragarz), Ilski, Staroń, Okarmus (52′ Markowski), Kasprzycki, Król (71′ Reczyński), Metelica (56′ Sałata), Dyś (79′ Kruczek), Michta (84′ Koczut).

/MDvR/

Poprzedni artykułOd wtorku ulica Korczaka zamknięta. Objazd dla kierowców, zmiany dla pasażerów MPK
Następny artykuł„Lato na podwórku” powróciło na świdnickie osiedla! Cykl zajęć potrwa do końca wakacji [FOTO]