Strona główna Wydarzenia Świdnica Kolejarze remontują przejazd, kierowcy skarżą się na utrudnienia. Zakończenie robót już niebawem

Kolejarze remontują przejazd, kierowcy skarżą się na utrudnienia. Zakończenie robót już niebawem [FOTO]

0

Od kilku dni na przejeździe kolejowym na ulicy Wałbrzyskiej prowadzone są prace remontowe zlecone przez spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe. W trakcie robót ruch drogowy na przejeździe odbywa się wahadłowo, co z kolei wiąże się z utrudnieniami dla zmotoryzowanych.

Na przejeździe kolejowo-drogowym na ul. Wałbrzyskiej wymieniane są płyty i podkłady. Zaplanowano położenie asfaltu. Efektem prac będzie poprawa przejazdu przez skrzyżowanie kolejowo-drogowe, a także większe bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym – informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

Prace są wykonywane w przerwach między kursowaniem pociągów. Wprowadzona jest jazda jednym pasem drogi. Kierowanie ruchem drogowym prowadzone przez uprawnionych pracowników – dodaje Siemieniec. Rzecznik PKP PLK wskazuje przy tym, że prace potrwają do godzin popołudniowych w piątek, 3 czerwca.

/mn/

Poprzedni artykułJak doszło do tragicznego wypadku na krajowej „piątce”? Prokuratura wszczęła śledztwo, znane są wstępne ustalenia
Następny artykułOstatni odcinek ulicy Kraszowickiej doczeka się remontu?