Strona główna 0_Slider Jak doszło do tragicznego wypadku na krajowej „piątce”? Prokuratura wszczęła śledztwo, znane...

Jak doszło do tragicznego wypadku na krajowej „piątce”? Prokuratura wszczęła śledztwo, znane są wstępne ustalenia

0

Prokuratura Rejonowa w Świdnicy zajęła się ustalaniem okoliczności wypadku, do którego doszło w środę na drodze krajowej nr 5. W wyniku zderzenia ciężarówki oraz auta osobowego na miejscu zginął 79-letni mężczyzna, a do szpitala trafiła 71-letnia kobieta.

fot. asp. Paweł Szydłowski/Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy

Zgłoszenie o wypadku na krajowej „piątce” na wysokości miejscowości Zastruże wpłynęło do służb ratunkowych w środę o godzinie 12.47. – Doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Renault oraz samochód ciężarowy marki MAN z naczepą – relacjonowała Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. – Po dojeździe na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej ustalono, że pojazd osobowy został wciągnięty przez pojazd ciężarowy do rowu i przygnieciony – opisywał asp. Paweł Szydłowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. W wyniku wypadku śmierć poniosła jedna osoba – 79-letni pasażer osobowego Renault, a do szpitala została przetransportowana 71-letnia kierująca pojazdem osobowym. Jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wyjaśnianiem okoliczności wypadku zajęła się Prokuratura Rejonowa w Świdnicy. – Po zakończeniu akcji ratunkowej na miejscu zostały przeprowadzone oględziny z udziałem prokuratora oraz biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków. Dokonano oględzin miejsca zdarzenia, pojazdów oraz zwłok mężczyzny, który jechał samochodem osobowym jako pasażer i zginął w wyniku tego wypadku. Wszczęliśmy śledztwo, które prowadzone jest w sprawie wypadku komunikacyjnego w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym. Obecnie uzgadniamy termin przeprowadzenia sekcji zwłok – mówi Marek Rusin z Prokuratury Rejonowej w Świdnicy.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło w momencie, kiedy kierująca samochodem osobowym wyprzedzała samochód ciężarowy. Wynika to ze wstępnych czynności, a także wstępnie przesłuchanych i rozpytanych świadków. Są to wstępne ustalenia, natomiast pełne okoliczności będzie znali po przeprowadzeniu śledztwa – dodaje prokurator.

Jak przywołuje asp. Paweł Szydłowski z KP PSP w Świdnicy, od początku roku na tym odcinku drogi krajowej nr 5 strażacy interweniowali pięciokrotnie w związku z wypadkami komunikacyjnymi.

/mn/

fot. asp. Paweł Szydłowski/Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy

Poprzedni artykuł45-latek padł ofiarą oszustwa
Następny artykułKolejarze remontują przejazd, kierowcy skarżą się na utrudnienia. Zakończenie robót już niebawem [FOTO]