Strona główna Artykuł sponsorowany Kiedy i dlaczego warto zamontować osłony na taras?

Kiedy i dlaczego warto zamontować osłony na taras?

0

Taras jest miejscem, na którym każdy lubi spędzać czas. Zwłaszcza gdy się go odpowiednio zagospodaruje. Latem można tam przysiąść ze szklanką zimnej lemoniady i ulubioną książka lub zaprosić tam swoich gości. Jak zatem możemy zadbać o to, by był to nasz prywatny, miły kącik?

Cover It – Osłony na taras
Jednym z prostszych rozwiązań jest skorzystanie z osłony na taras, dzięki której możemy osłonić się przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów czy przechodniów. Nikt bowiem nie chciałby być podglądany czy to podczas zwykłego czytania czy opalania się na własnym tarasie.

Oslona tarasu sprawia, że nasz odpoczynek nie będzie niczym zakłócony. Ponadto sama w sobie może wyglądać estetycznie i stać się dodatkową ozdobą naszego mieszkania. Posiada też wiele zalet. Przydaje się przez cały rok, jest odporna na działanie czynników zewnętrznych, a nawet może przetrwać kilka sezonów. Nic więc dziwnego, że coraz częściej można trafić na takie osłony od słońca na taras.

Funkcje osłon na taras
Piękny wygląd to nie jedyne, czego możemy oczekiwać od osłony tarasowej. Jest to jednak pewna korzyść i daje nam poczucie komfortu. Jednak ponadto możemy liczyć na:

  • Ochronę przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi – nie musimy już obawiać się zostawiać na balkonie czy tarasie rowerów lub mebli. Osłona od wiatru na taras zadba o to, by nie przewróciły się donice, nic nie zostało wywiane na niższe piętra. Zapewnia bezpieczeństwo.
  • Wytrzymałość – większość osłon na taras jest odporna na warunki atmosferyczne, mechaniczne uszkodzenia, często też niską temperaturę, dzięki czemu możemy je zostawiać na zimę.
  • Bezpieczeństwo – jeśli w rodzinie są dzieci lub zwierzęta, nie chcielibyśmy, by doszło do wypadku. Nie tak trudno przecisnąć się i spaść z większej wysokości. Osłona na taras zadba o bezpieczeństwo maluchów i pupili. Dodatkowo sprawi, że złodziejowi trudniej będzie dostać się do środka, a my będziemy zabezpieczeni przed wzrokiem przechodniów i sąsiadów.

Jakie osłony tarasowe wybrać?
Wybór osłony tarasu nie jest prosty. W sprzedaży można znaleźć wiele rodzajów, dzięki czemu można dopasować je do swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Dlatego warto kierować się swoim własnym gustem.

Dostępne są choćby osłony z technorattanu, który najlepiej sprawdza się na tarasach. Jego faktura przypomina plecionkę, dzięki czemu jest bardziej estetyczny, wytrzymały.  Łatwo się też go czyści, co wpływa też na jego większą popularność. Sprawdzi się szczególnie w miejscach, które są bardziej narażone na zabrudzenia.

Istnieją także osłony od wiatru na balkon PCV lub plastikowe. Są także często wybierane ze względu na niższą cenę. Jednocześnie nie wyglądają już tak estetycznie jak rattan i przypominają gęściej zabudowany płotek.

Jeśli zależy nam klimatycznym osłonięciu tarasu, można też postawić na naturalne materiały, jak bambus, wiklina czy trzcina. Takie osłony prezentują się ładnie, choć są też mniej trwałe od rattanu. Za to wspaniale komponują się ze świecami i roślinami. Na takim tarasie od razu o wiele lepiej się spędza czas.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykuł300 tysięcy złotych na laptopy dla uczniów
Następny artykułŚwiebodziccy sportowcy dla ukraińskich dzieci w Świdnicy [FOTO]