Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica 300 tysięcy złotych na laptopy dla uczniów

300 tysięcy złotych na laptopy dla uczniów

0

Blisko 300 tys. zł. zostało przeznaczonych na zakup sprzętu komputerowego dla dzieci z rodzin byłych pracowników Państwowych Gospodarstw Rolnych w gminie Świdnica. 87 laptopów, 7 komputerów stacjonarnych i 2 tablety trafiło w poniedziałek, 27 czerwca do uczniów – czyli beneficjantów programu Cyfrowa Gmina – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR.

Jesienią ubiegłego roku gmina Świdnica przystąpiła do projektu „Cyfrowa gmina – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR” ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020.

Ogółem zebrano 105 oświadczeń od pełnoletnich uczniów i rodziców uczniów poniżej 18 roku życia, jednak na etapie weryfikacji 9 wniosków zostało odrzuconych głównie z uwagi na to, że rodzice nie dostarczyli wymaganych dokumentów. Warunkiem udzielenia wsparcia było pokrewieństwo w linii prostej z pracownikiem byłych pegeerów oraz zamieszkiwanie na terenie gminy, w której funkcjonowały takie przedsiębiorstwa. W efekcie dofinansowanie zostało przyznane dla 96 uczniów – beneficjentów ostatecznych, do których trafi zakupiony sprzęt.

W drodze przetargu został wyłoniony dostawca, który dostarczył sprzęt komputerowy z zainstalowanym systemem operacyjnym oraz z załączonym oprogramowaniem biurowym, tj. 87 laptopów i 7 komputerów stacjonarnych All-in-One oraz 2 tablety – zgodnie ze złożonymi deklaracjami rodziców i dorosłych uczniów. Zakup na kwotę 294.969,99 zł sfinansowano w całości ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W umowie każdy z obdarowanych znajdzie podaną wartość otrzymanego laptopa, komputera stacjonarnego lub tabletu. Z chwilą przekazania sprzęt staje się własnością obdarowanego, czyli ucznia, któremu został przekazany.

/UG Świdnica, opr. red./

Poprzedni artykułRaport resortu zdrowia o COVID-19
Następny artykułKiedy i dlaczego warto zamontować osłony na taras?