Strona główna Wydarzenia Świdnica Świebodziccy sportowcy dla ukraińskich dzieci w Świdnicy

Świebodziccy sportowcy dla ukraińskich dzieci w Świdnicy [FOTO]

0

Świebodziccy sportowcy przygotowali niespodziankę dla dzieci z ukraińskich domów dziecka, które znalazły schronienie z budynku Zakładu Poprawczego w Świdnicy. Z okazji Dnia Ojca zorganizowali w placówce festyn z nagrodami i medalami.

Głównym inicjatorem projektu był Arkadiusz Kaczmarek, prezes stowarzyszenia Fighter Klub Kaczmarek Grodowski, zaś patronatem dyrektor Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich Dorota Wójcik, która 23 czerwca wraz z gościem honorowym, burmistrzem Świebodzice Pawłem Ozgą oraz Arkadiuszem Kaczmarkiem otworzyły imprezę. Organizatorów wsparli sponsorzy.

W zabawie wzięło udział ponad 150 osób, w tym dzieci z domów dziecka z Ukrainy przebywające na terenie placówki, ich opiekunowie i zawodnicy Fighter Klub Kaczmarek Grodowski, którzy dali krótki pokaz kickboxingu  i Muay Thai. Na dzieci czekały konkurencje sportowe, m.in. przeciąganie liny i walki soft (kalaki). Zabawa była przednia! Oprócz tego towarzyszyła nam muzyka, rozpalony był grill z pysznymi kiełbaskami, poczęstunek, darmowe napoje i lody. Na koniec zawodnikom rozdano certyfikaty za wcześniej zdobyte stopnie uczniowskie podczas egzaminów, zwieńczając tym samym zakończenie sezonu sportowego, a każde dziecko dostało medal uczestnictwa w zabawie – informuje Urząd Miejski w Świebodzicach.

/opr. red./
Zdjęcia udostępnione przez UM w Świebodzicach

Poprzedni artykułKiedy i dlaczego warto zamontować osłony na taras?
Następny artykułWakacje rozpoczęte. Jakie zajęcia i atrakcje w regionie?