Strona główna 0_Slider Jakub ze Szkoły Podstawowej nr 8 zapuścił włosy dla chorych dzieci

Jakub ze Szkoły Podstawowej nr 8 zapuścił włosy dla chorych dzieci

0

Zaangażowanie dzieci w pomoc rówieśnikom chorującym na nowotwory nie mija! Dziewczynki i coraz więcej chłopców zapuszczają włosy, dzięki którym powstają peruki. W tym gronie znalazł się Jakub Szaleniec z klasy IIIc Szkoły Podstawowej nr 8 w Świdnicy, a w jego ślady właśnie idą brat i siostra.

Jakub celowo zapuszczał włosy, by włączyć się w akcję „Podziel się dzieciństwem”. Projekt od 2014 roku realizują Klinika Włosów Hair LAB oraz Agencja Interaktywna SukcesFirmy.pl, a w jego promowanie włączyły się gwiazdy, m.in. Katarzyna Figura i Olga Borys. – Główną ideą akcji jest zwiększenie świadomości społecznej na temat problemu wypadania włosów i łysienia u dzieci (głównie łysienie plackowate oraz choroby nowotworowe), a także  zwiększenie świadomości o możliwości przekazywania włosów przez dzieci, dzięki którym mogą zostać wyprodukowane niechirurgiczne systemy uzupełniania włosów i peruki, umożliwiające dziecku normalne funkcjonowanie i szanse na radosne dzieciństwo – tłumaczą organizatorzy.

Na stworzenie jednej peruki potrzebne są włosy od 3-5 dzieci. Te przekazywane przez dziewczynki muszą mieć co najmniej 35 cm długości, przez chłopców – 30 cm. Peruki, które powstają dzięki akcji „Podziel się dzieciństwem”, trafiają do podopiecznych Fundacji Herosi, wspierającej dzieci chore na nowotwory i z domów dziecka.

– W kolejce do obcięcia włosów czekają starszy brat Szymon i młodsza siostra Zosia – też planują obciąć włosy jak osiągną odpowiednią długość – mówi Agnieszka Szaleniec, mama rodzeństwa i ma nadzieję, że kolejne dzieci dołączą do akcji.

Więcej informacji o akcji na stronie podzielsiedziecinstwem.pl

/red./
Zdjęcia udostępnione przez Agnieszkę Szaleniec

Poprzedni artykułWybudowane, odfajkowane, zapomniane. Urząd Miejski nie dba o ścieżki rowerowe [FOTO]
Następny artykułDziki Chór z radością i nową energią wrócił na scenę [FOTO]