Strona główna Artykuł sponsorowany Dlaczego warto odwiedzić Świdnicę? Najważniejsze atrakcje

Dlaczego warto odwiedzić Świdnicę? Najważniejsze atrakcje

0

Świdnica to jedno z najpiękniejszych miast, jakie stanowić może dobrą bazę wypadową. Chociażby z tego względu, że leży ono na Przedgórzu Sudeckim. Kto kocha góry, znajduje się w idealnym miejscu, aby zaplanować poznanie tutejszych szlaków turystycznych. Nie brakuje tutaj również zabytków, które każdego roku przyciągają turystów. Oto spis miejsc, jakie należy zobaczyć, będąc właśnie w tym miejscu.

Okolice Świdnicy

Można rozpocząć nietypowo, bowiem od miejsc, jakie znajdują się poza miastem, ale na tyle blisko, że chociaż część trasy można pokonać na własnych nogach:

 • Ślężański Park Krajobrazowy – gdzie można znaleźć szczyt, który wznosi się na wysokość 718 m n.p.m. Masy Ślęzy – bo taka jest jego nazwa – został wpisany na listę Koron Gór Polskich. Jego znaleźć można na drugim miejscu. Musiał on ustąpić jedynie Łysicy. Na trasie znaleźć można liczne atrakcje archeologiczne, jak również schroniska, gdzie zmęczony piechur będzie mógł chociaż chwilę odpocząć przed kolejnymi odcinkami, jakie będzie miał do pokonania.
 • Jezioro Bystrzyckie, zapora w Zagórzu Śląskim – kolejne miejsce, gdzie można dojść samodzielnie. Sztuczny zbiornik, który jest idealnym miejscem do tego, aby móc uprawiać tu sporty wodne przy sprzyjających warunkach pogodowych.
 • Zamek Grodno – budowla, która dostrzegalna jest z mostu, który znaleźć można na Jeziorze Bystrzyckim. Budowla, która ma ponad siedemset lat. Dużo „widziała”, dlatego tym bardziej warto zapoznać się z tym fascynującym miejscem, gdzie znaleźć można nawet ślady kultury czeskiej, polskiej i pruskiej.

Takich miejsc dookoła Świdnicy nie brakuje. Zarówno, jeżeli mowa jest o zabytkach, jak również szlakach górskich. Nie można zapomnieć o tym, że na wędrówkę po górach (a w szczególności tą kilkudniową) należy się odpowiednio przygotować. Garść wskazówek, jakie będzie mógł wykorzystać każdy piechur znaleźć można na https://goryaktywnie.pl/. Wyprawę w góry należy potraktować z należytą uwagą. Po to, aby móc czuć się nie tylko swobodnie, ale również bezpiecznie – w szczególności, jeżeli ktoś pod opieką będzie miał małe dzieci.

Atrakcje w Świdnicy

Osoby, które nie lubią chodzić zbyt daleko, nie muszą się obawiać. W samej Świdnicy nie brakuje również miejsc, które warto zobaczyć. Lista zabytków i atrakcji jest dość długa, dlatego warto pomyśleć o tym, aby właśnie w tych okolicach zatrzymać się przynajmniej na kilka dni. Oto lista najważniejszych zabytków, jakie znaleźć można w okolicy:

 1. rynek w Świdnicy – miasto wzięło swoją nazwę od staropolskiej nazwy krzewu z rodzaju derenia „świdwa”. Wszyscy turyści będą zachwyceni przepięknymi, kolorowymi kamieniczkami, jakie znaleźć można na rynku. Tutaj również  nie brakuje fontanny, drzew, a także ławeczki, jaka poświęcona jest astronomce Marii Cunitz, jaka urodziła się właśnie w tym mieście.
 2. ratusz i Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy,
 3. wieża ratuszowa,
 4. katedra św. Stanisława i św. Wacława,
 5. Kościół Pokoju – miejsce godne uwagi, ponieważ jako jedno z nielicznych miejsc gości na światowej liście UNESCO. To miejsce, jakie istnieje na mapie już od 360 lat. Uwaga warta wzięcia pod rozwagą. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, że całość została zbudowana z materiałów nietrwałych.
 6. park i ogród różany,
 7. Czerwony Baron, czyli replikę samolotu Fokker Dr. I, Manfreda von Richthofen.
 8. Srajludek – na samym końcu, ale niezwykle ciekawy pomnik mężczyzny, który ze spuszczonymi spodniami załatwia swoje potrzeby fizjologiczne na ulicach świdnickich. Chyba każdy turysta obowiązkowo musi sobie zrobić przy nim zdjęcie.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPrzed nami Targi Pracy
Następny artykułNarodowy Chór Adżarii i Adżarski Państwowy Zespół Baletowy wystąpią w Świdnicy