Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Koncerty, biegi, turniej rycerski, produkty regionalne i smakołyki podczas trzydniowego Święta Granitu Strzegomskiego, moc atrakcji w ramach gminnego Dniu Dziecka w Szczepanowie, rodzinny piknik w Krzyżowej, a może powitanie lata podczas Nocy Kupały w Zagórzu Śląskim? Podpowiadamy co można robić w ten weekend.

Święto Granitu Strzegomskiego – Dolnośląskie Rozpoczęcia Lata (piątek-niedziela)

W dniach 17-19 czerwca odbędzie się tegoroczna edycja „Święta Granitu Strzegomskiego”. W trakcie trzydniowej imprezy każdy znajdzie coś dla siebie. Fani sportu – ci mali i trochę starsi – pobiegną w biegach zorganizowanych przez „Strzegomską Dwunastkę”. Młodzież ze Strzegomia i czeskich Horic już po raz trzeci weźmie udział w warsztatach kamieniarskich w ramach projektu „Świat kamienia”. Organizatorzy nie zapomnieli oczywiście o kolejnej edycji „Regionalnej Giełdy Minerałów”, „Turnieju Szachowym o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej”, „Turnieju Rycerskim” i „Truskawkowej niedzieli”, podczas której w formie stoisk kulinarnych zaprezentują się nasze sołectwa i Koła Gospodyń Wiejskich. Zaprezentowane zostaną również miniaturowe, trójwymiarowe, zabytki Strzegomia i Horic.

Podczas koncertów przed strzegomską publicznością wystąpią m.in. Wilki, Roksana Węgiel, Dawid Kwiatkowski, Smolasty, Czadoman i Pogwizdani oraz oczywiście rodzime zespoły i dzieci ze strzegomskich szkół i przedszkoli. W pierwszym dniu święta – z okazji jubileuszu 780-lecia Strzegomia – w SCK odbędzie się widowisko „Tradycja i kamień” z udziałem zespołu „Kostrzanie”.

Koncert w Ogrodzie Różanym (piątek)

SprzątnijMy Park Książański (sobota)

W sobotę, 18 czerwca o godzinie 10.00 rozpocznie się akcja „SprzątnijMy Park Książański. To trzecia edycja wydarzenia polegająca na turystycznym sprzątaniu Parku Książańskiego, w tym leżącym w nim rezerwatów: Przełomy pod Książem koło Wałbrzycha i Jeziorko Daisy.

Wszyscy chętni, którym zależy na kondycji książańskiego lasu, szlaków i potoków, a także gotowych na dłuższy spacer proszeni są o przybycie przy Książańskim Hipodromie. Celem akcji jest: wyczyszczenie centralnej i lubiechowskiej części Parku Książańskiego, posprzątanie zalegających śmieci przy szlakach i ścieżkach, zlikwidowanie wszelkich składowisk odpadów, wybranie z potoków naniesionych z miasta śmieci, oczyszczenie okolic Starego Książa, Zamku Cisy, Jeziorka Dasy. Po akcji na wolontariuszy czeka podziękowanie w formie ogniska, poczęstunku, gier i niespodzianek – opisują organizatorzy.

Plan akcji:

  • 9.50 – odjazd busów dla uczestników akcji z parkingu Biedronki w Świebodzicach (ul. Wałbrzyska) oraz z pętli autobusowej na Podzamczu (al. Podwale naprzeciw ul. Blankowej).
  • 10.00 – rozpoczęcie przy hipodromie Stada Ogierów Książ, gdzie zaplanowane jest miejsce organizacyjne i darmowy parking dla uczestników i partnerów akcji.
  • Planowany koniec około godz. 15.00 (zależy od trasy).

Informacje o akcji dostępne również na stronie wydarzenia na Facebooku.

Otwarcie sezonu letniego na basenie w Strzegomiu (sobota)

Noc Kupały w Zagórzu Śląskim (sobota)

Świebo Hip Hop Fest (sobota)

Cyklo-kocyk-piknik w Krzyżowej (sobota)

Fundacja Krzyżowa i Centrum Edukacji Gerontologicznej serdecznie zapraszają na Piknik Rodzinny, w otoczeniu ogrodu edukacyjnego i Alei Dębowej, wpisanej na listę Pomników Przyrody! Piknik odbędzie się 18 czerwca 2022 roku, o godzinie 15.00, na tyłach Pałacu w Krzyżowej (Krzyżowa 7).

W ramach wydarzenia odbędą się warsztaty ekologiczne i artystyczne, spektakl podopiecznych Przedszkola „Zielona Kraina”, animacja czasu wolnego, dmuchańce dla dzieci, strefa gastronomiczna wraz z ogniskiem. Ze sobą należy zabrać kocyk i dobry humor. Udział w pikniku jest bezpłatny.

Gminny Dzień Dziecka w Szczepanowie (niedziela)

Moc atrakcji czekać będzie na najmłodszych w najbliższą niedzielę, 19 czerwca na kompleksie sportowym Orlik w Szczepanowie.

W programie: gry, zabawy i konkursy z animatorami, ogromne maskotki Skye z Psiego Patrolu i Olafa z Krainy Lodu, giga bańki mydlane, 6 dmuchanych zamków do skakania, zabawy strażackie i pokazy sprzętu OSP, lody, granity, popcorn, wata, gofry, kiełbaski i fryty, zabawa z DJ, Rodzinny Turniej w Dwa Ognie.

V Koncerty Ziemi Świdnickiej: koncert w Bojanicach (niedziela)

Po raz piąty Fundacja Dobrej Muzyki zaprasza na koncerty kameralne z cyklu „Koncerty Ziemi Świdnickiej”, w ramach których w urokliwych zakątkach powiatu świdnickiego odbywają się koncerty muzyki klasycznej w wykonaniu muzyków ze Świdnicy i innych stron Polski.

Najbliższy koncert odbędzie się w niedzielę, 19 czerwca o godz. 12.00 w kościele pw. NMP Częstochowskiej w Bojanicach. Wystąpią: Magdalena Czarnecka (Mikołów) – sopran, Tomasz Ploch (Katowice) – organy.  W programie m.in: J.S. Bach, S. Moniuszko, J. Dowland. Wstęp wolny.

/opr. mn/

Poprzedni artykułTworzą Izbę Historyczną i zapraszają w podróż do przeszłości [FOTO]
Następny artykułDoczekała się 9 wnuków i 15 prawnuków. Mieszkanka Świdnicy świętowała 100 urodziny