Strona główna 0_Slider Co? Gdzie Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Na rowerze można pojechać na wielki festyn, rozegrać partyjkę szachów z mistrzynią Polski, pokibicować tenisistom lub lekkoatletom, oddać się refleksjom podczas koncertu w Kościele Pokoju albo zakasać rękawy i pomóc w sprzątaniu Świdnicy. A w Świebodzicach rozgrywki plażówki i święto kolorów. Jakie atrakcje czekają na świdniczan i mieszkańców powiatu w ten weekend?

75-lecie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy (piątek i sobota)

Polsko-ukraiński koncert w Kościele Pokoju (piątek)

10 czerwca o g. 18.30 w Kościele Pokoju w Świdnicy wystąpi polsko-ukraińska orkiestra młodzieżowa Music For Future. Została stworzona by zintegrować dwa środowiska muzyczne. Część muzyków przyjechała do Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego / Stiftung Kreisau bezpośrednio z objętej wojną Ukrainy, aby wspólnie z polskimi muzykami przygotować ten wyjątkowy koncert. Wstęp wolny.

V Koncerty Ziemi Świdnickiej. Reed Connection w Pszennie (piątek)

Świdnicka Fundacja Dobrej Muzyki zaprasza na drugi koncert z cyklu „V Koncerty Ziemi Świdnickiej”. Już w ten piątek, 10 czerwca o godz. 18:30 w kościele pw. św. Mikołaja w Pszennie wystąpi trio stroikowe z Zielonej Góry – Reed Connection Trio.

Zespół Reed Connection powstał z chęci wspólnego grania, prezentacji i promocji polskiej i światowej muzyki kameralnej przeznaczonej na instrumenty dęte. Jego trzon stanowią soliści Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda. Wstęp wolny.

Miejsko-Gminne Zawody Pożarnicze w Nowicach (sobota)

Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z naszej gminy jak co roku staną w szranki o tytuł najlepszej drużyny strażackiej. 11 czerwca na boisku sportowym w Nowicach odbędą się zawody sportowo-pożarnicze. Widowiskowa rywalizacja rozpocznie się o godz. 10.00 i prowadzona będzie w różnych kategoriach wiekowych i dwóch konkurencjach: biegu sztafetowym i ćwiczeniach bojowych. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni. W czasie zawodów będzie działać stoisko z pysznościami, przygotowanymi przez mieszkańców Nowic. Będzie można nabyć m.in. grochówkę, kiełbaski z grilla i ciasto.

Sprzątanie zbiornika przeciwpożarowego ul. Robotnicza w Świdnicy (sobota)

Powiat świdnicki ma swojego Waldemara Woźniaka, który przez ostatnie kilka lat zebrał blisko 190 ton odpadów, a województwo opolskie przed zalewem śmieci ratują społecznicy z grupy eDefenders. W najbliższą sobotę, 11 czerwca, połączą swoje siły, by wysprzątać stary zbiornik przeciwpożarowy przy ulicy Robotniczej w Świdnicy. Mieszkańców zapraszają do wspólnego działania! Praca zacznie się 11 czerwca, w sobotę, o godzinie 13.00 naprzeciwko hali ŚFUP-u. Jeśli też chcesz zrobić coś dobrego dla środowiska w Twojej okolicy, dołącz do nas w tym dniu ! Zapewniamy rękawiczki, worki oraz oczywiście dobrą atmosferę  – zachęcają do udziału w akcji.

Festyn rodzinny w Gniewkowie (sobota)

Memoriał im. Bogdana Szymańskiego w tenisie ziemnym (niedziela)

Tradycyjnie początek sezonu tenisowego na świdnickich kortach rozpoczyna turniej pamięci wielkiego propagatora białego sportu w Świdnicy – Bogdana Szymańskiego. Tym razem już po raz dziesiąty memoriał poświęcony popularnemu „Szymonowi” odbędzie się w niedzielę, 12 czerwca.

Rajd rowerowy w Świdnicy (niedziela)

Festyn sportowo-rekreacyjny w Świdnicy (niedziela)

Holi Święto Kolorów w Świebodzicach (niedziela)

Start o 15.00 przed Wodnym Centrum rekreacji przy ul. Mieszka Starego 8.

Pokaz młodych alchemików w Świdnicy (niedziela)

Alchemia teatralna zaprasza na nowy pokaz „na pewno (nie)INSTRUKCJA obsługi betonu” przygotowany na podstawie sztuki Karoliny Warzechy. Dramat ten został nagrodzony w organizowanym przez Świdnicki Ośrodek Kultury Ogólnopolskim Konkursie Sztuka Teatralna w 2020 roku. Pokaz przygotowuje grupa młodzieżowa Alchemii z instruktorem Andrzejem Błażewiczem. Pokaz w niedzielę, 12 czerwca o godz. 18.00 do sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury (Rynek 43), wstęp wolny.

/opr. red./

Poprzedni artykułŻółw znaleziony na ulicy. Zguba czy porzucony?[Aktualizacja]
Następny artykułPochodzący ze Świdnicy Marcin Mikołajek wykorzystywany przez białoruską propagandę