Strona główna 0_Slider Charytatywne granie dla Oli i Kajtka!

Charytatywne granie dla Oli i Kajtka! [FOTO]

0

Boisko sportowe w Roztoce w ostatni weekend tętniło życiem. Wszystko za sprawą Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej „Gramy dla Oli i Kajtka”. Zmagania przeprowadzone zostały w czterech kategoriach wiekowych w fantastycznej obsadzie drużyn z terenu aż pięciu polskich województw.

Walka o wygraną rozgrywana była w rocznikach 2011, 2012, 2013 i 2014. Na starcie zameldowały się następujące drużyny: Akademia Piłkarska Reissa Poznań, Falubaz Zielona Góra, Zagłębie Lubin, Śląsk Wrocław, Polonia Środa Wielkopolska, Górnik Polkowice, Chrobry Głogów, Ślęza Wrocław, Parasol Wrocław, Iskra Kochlice, Wicher Kobyłka, Nysa Kłaczyna, Victoria Świebodzice, Akademia Piłkarska Dzierżoniów, Granit Roztoka, Szczyt Boguszów Gorce, Włókniarz Głuszyca, IgnerHome Polonia-Stal Świdnica, Victoria Świebodzice, AKS Strzegom, MKS Polonia Świdnica, JTS Jawor, Jaworzanka Jawor, Pogoń Pieszyce, Akademia Piłkarska 13 Świdnica, Fem-Gol Lubin, Champions Świebodzice, Baszta Wałbrzych i Football Academy Wałbrzych. Finalnie najważniejszy był udział i pomoc dla dwójki bohaterów tego spotkania, a sportowy wynik schodził na dalszy plan. Odnotowujemy jednak, że najlepsze w kategoriach wiekowych roczników 2011, 2012 i 2014 okazało się Zagłębie Lubin. W roczniku 2013 na najwyższym stopniu podium stanęła z kolei Iskra Kochlice.

Podczas trwania turnieju – w sobotę i niedzielę (4 i 5 czerwca) na przybyłych gości czekały m.in. dmuchańce, malowanie twarzy, konkursy, kącik gastronomiczny, czy loterie fantowe. Wciąż trwają jeszcze licytacje last-minute atrakcyjnych gadżetów, a wyniki zbiórki mają został opublikowane wkrótce. Całość zebranych funduszy zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację potrzebujących dzieci. Ola Orda zmaga się z wadą wrodzoną mózgu (agenezja ciała modzelowatego), epilepsją i obniżonym napięciem mięśniowym. Kajetan Boczanowski choruje z kolei na postępującą, nieuleczalną dystrofię mięśniową typu Duchennea (zanik mięśni). Podczas festynu, w sobotę, 4 czerwca o godz. 18.00 wystąpił zespół „Ślad”, a od 19.30 do 24.00 zabawę pod gwiazdami poprowadzili DJ KrisS i DJ Mazzy. O godz. 20.00 na miejscowym „Orliku” odbył się nocny turniej piłki siatkowej. W trakcie festynu czynny był bufet. Rada sołecka z Roztoki zapewniła stoisko z kawą, herbatą, ciastem, frytkami i potrawami z grilla.

Patronat nad imprezą objęli: starosta świdnicki, Polski Związek Piłki Nożnej i wójt gminy Dobromierz.

/MDvR, FOTO: Organizatorzy/

Poprzedni artykułW Grodziszczu flet i organy, w Pszennie trio stroikowe
Następny artykułKoronawirus. Dolny Śląsk bez zakażeń