Strona główna 0_Slider Zwiedzanie z latarką. Noc Muzeów – gdzie się wybrać w powiecie świdnickim?

Zwiedzanie z latarką. Noc Muzeów – gdzie się wybrać w powiecie świdnickim?

0

By zachęcić widzów do uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, od 1997 roku w całej Europie galerie i muzea zapraszają na nocne zwiedzanie, połączone z licznymi atrakcjami. W ten weekend po zmroku czekać będą Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy, Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej i Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy.

Noc Muzealna w Muzeum Dawnego Kupiectwa odbędzie się w piątek, 13 maja w godzinach od 18.00 do 24.00. Podczas wydarzenia będzie miało miejsce otwarcie nowej wystawy czasowej „Świdnicka Wystawa Przemysłu i Rzemiosła z 1892 r. w ówczesnej prasie śląskiej”. Dostępne będą także wszystkie ekspozycje stałe czyli aranżacje dawnej apteki, karczmy, sklepu kolonialnego, domu wagi, stacji paliw, dziejów świdnickiego piwowarstwa, salonu mieszczańskiego a także gotyckiej Sali Rajców. Dodatkową trakcją będzie koncert muzyki kameralnej, podczas którego będą wykonywane utwory z epoki.

Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy zaprasza na „Noc Muzeów”, która będzie miała miejsce 14 maja w godzinach 19.00-22.30. Wstęp wolny.

W programie:

  • godz. 19.00 – wykład prof. dr. hab. Eugeniusza Cezarego Króla pn. Polska i Polacy w propagandzie narodowego socjalizmu w Niemczech 1919-1945
  • godz. 20.15; 21.00 – projekcje filmu o historii KL Gross-Rosen
  • godz. 20.45; 21.30 – nocne zwiedzanie z przewodnikiem terenu byłego obozu koncentracyjnego Gross-Rosen i kamieniołomu
  • od godz. 22.30 – zwiedzanie Muzeum Gross-Rosen online www.gross-rosen.eu

Również 14 maja, w sobotę, zaprasza Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej.

„Obywatele i Obywatelki!

Przenieście się w czasie do 1946 roku i wstąpcie w szeregi Straży Ochrony Kolei. W ramach Nocy Muzeów zapraszamy na wyjątkowe, ekstremalne zwiedzanie muzeum rozpoczynające się w bazie SOK w wagonie pancernym. Poznajcie trudy i niebezpieczeństwa służby na Ziemiach Odzyskanych. Zobaczcie zakamarki Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej z zupełnie nowej perspektywy. A po trudach i znojach patrolowej służby zapraszamy na smaczne i proste dania barowe do naszego stylowego wagonu WARS. Chętni do udziału w patrolu SOK zobowiązani się do wypełnienia formularza rekrutacyjnego oraz wniesienia opłaty w wysokości 10.00 zł /os.” Formularz na stronie muzeumkolejnictwa.pl

/opr. red./

Poprzedni artykułOdkrywcy i podróżnicy od dzisiaj patronują Szkole Podstawowej nr 105 [FOTO]
Następny artykuł„Moja rodzina – inna, ale niezwykła”