Strona główna 112 Wypadek na placu budowy. Pracownik został przysypany ziemią

Wypadek na placu budowy. Pracownik został przysypany ziemią

0

Do szpitala został przetransportowany mężczyzna poszkodowany w wyniku zdarzenia, do którego doszło w poniedziałek na alei Wojska Polskiego w Strzegomiu. Na pracownika wykonującego roboty związane z budową kanalizacji osunęła się ziemia.

O godzinie 11.50 otrzymaliśmy zgłoszenie o osobie przysypanej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że osoba ta została już wydobyta i nie była uwięziona. Nasze działania ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia – mówi mł. bryg. Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

Na alei Wojska Polskiego wykonywane są prace kanalizacyjne. Poszkodowany mężczyzna wszedł do wykopu o głębokości około 1,5-2 metrów i podczas wykonywania prac doszło do osunięcia ziemi. W stanie przytomnym został wyciągnięty z wykopu i przekazany pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego – informuje z kolei Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Obecni na miejscu policjanci wykonują czynności związane z wypadkiem przy pracy. – O zdarzeniu powiadomiona została Państwowa Inspekcja Pracy – dodaje Ząbek.

/mn/

Poprzedni artykułUdana zabawa i spory odzew krwiodawców podczas świdnickiego Motoserca. RCKiK podsumowało akcję [FOTO]
Następny artykuł48-latek odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków. Zdradziło go nerwowe zachowanie