Strona główna Wydarzenia Dobromierz Wiesław Kasprzyk honorowym obywatelem gminy Dobromierz

Wiesław Kasprzyk honorowym obywatelem gminy Dobromierz

0

Za szczególnie trwały i niepowtarzalny wkład w rozwój gminy Dobromierz tytułem honorowego obywatela wyróżniony został Wiesław Kasprzyk, samorządowiec i społecznik, mieszkaniec Jugowej.

Wiesław Kasprzyk urodził się na ziemi kielecko-radomskiej, w rodzinie robotniczo-chłopskiej. Tam też ukończył edukację podstawową. W 1956 roku na mocy rządowych przepisów o zagospodarowaniu Ziem Zachodnich opuścił swoje rodzinne strony i zamieszkał w Jugowej. W 1960 roku po ukończeniu Szkoły Zawodowej rozpoczął pracę w ówczesnej Fabryce Narzędzi Rolniczych w Jaworze jako tokarz. W latach 1962-1965 odbył zasadniczą służbę wojskową w jednostkach pływających Marynarki Wojennej w Gdańsku i w Kołobrzegu. W 1965 roku rozpoczął pracę jako nauczyciel zawodu w Przyzakładowej Szkole Zawodowej przy Zakładach Kuzienniczych w Jaworze. W tym okresie uzupełnił też swoje wykształcenie. W 1968 roku wstąpił w związek małżeński z mieszkanką Jugowej, Czesławą Nogą. W 1983 roku rozpoczął pracę jako nauczyciel techniki w ówczesnej Szkole Zbiorczej w Roztoce. W 1990 roku zakończył pracę zawodową i przeszedł na emeryturę. W tym okresie rozwinął duże gospodarstwo rolne.

Przez dwie kadencje pełnił funkcję radnego Gminy Dobromierz, jako wiceprzewodniczący Rady i zastępca wójta. Przez ponad 30 lat pełnił również funkcję przewodniczącego Rady Parafialnej przy Parafii pw. św. Michała Archanioła w Dobromierzu, organizując m.in. doniosłą uroczystość z okazji 700-lecia Jugowej. W swojej pracy społecznej uczestniczył w takich wydarzenia jak: wypromowanie księdza Jana Gargasewicza w ogólnopolskim konkursie „Proboszcz Roku”, przewodniczenie komitetowi nadania Szkole Podstawowej w Roztoce imienia Henryka Sienkiewicza i fundacji sztandaru, opracowanie monografii szkoły w Roztoce i książki pt. „Gmina Dobromierz”.

Na wniosek wójta Jerzego Ulbina, Rada Gminy Dobromierz nadała Wiesławowi Kasprzykowi tytuł Honorowego Obywatela Gminy Dobromierz.

/UG Dobromierz, opr. mn/

Poprzedni artykułKierował autem mając blisko 3 promile i sądowy zakaz
Następny artykułNajmłodsze Rekiny walczyły w Zgorzelcu [FOTO]