Strona główna 112 Kierował autem mając blisko 3 promile i sądowy zakaz

Kierował autem mając blisko 3 promile i sądowy zakaz

0

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 54-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który wsiadł za kierownicę samochodu pod wpływem alkoholu, lekceważąc przy tym sądowy zakaz kierowania pojazdami. Teraz za swoje postępowanie ponownie odpowie przed sądem.

Nietrzeźwy kierujący wpadł w ręce funkcjonariuszy Posterunku Policji w Dobromierzu dzięki zgłoszeniu osoby, która nie pozostała obojętna na to, że za kierownicą pojazdu siedzi nietrzeźwy kierowca. Policjanci na terenie gminy Dobromierz zatrzymali do kontroli drogowej wskazany pojazd marki Fiat. W trakcie kontroli policjanci potwierdzili zgłoszenie. Przeprowadzone badanie wykazało u 54-letniego kierującego blisko 3 promile alkoholu w organizmie – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Na tym nie zakończyły się problemy 54-latka. – Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że kierowca ma również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany do lutego 2024 roku. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje Ząbek.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy osoby, która nie pozostała obojętna na to, że za kierownicą pojazdu siedzi nietrzeźwy kierowca. Ta zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować z dróg kolejnego nietrzeźwego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu – wskazuje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułJakie kredki wybrać do kolorowanek dla dorosłych?
Następny artykułWiesław Kasprzyk honorowym obywatelem gminy Dobromierz