Strona główna 0_Slider Walka o Puchar Narodów już trwa. Za miesiąc wielkie emocje w powiecie...

Walka o Puchar Narodów już trwa. Za miesiąc wielkie emocje w powiecie świdnickim!

0

Rywalizacja drużynowa o jeździecki Puchar Narodów oraz walka o medale mistrzostw Polski w dyscyplinie WKKW już za miesiąc rozegra się na hipodromie w Morawie podczas zawodów Strzegom Horse Trials.

Sezon rozgrywek w konkursie o Puchar Narodów wystartował w maju we włoskim Pratoni del Vivaro. Wyścig o cenne punkty toczy się podczas ośmiu turniejów rozgrywanych w Europie i jednego w Kanadzie. Po pierwszych zawodach z cyklu w klasyfikacji ogólnej prowadzą Szwajcarzy. W czerwcu, w ramach zawodów Strzegom Horse Trials, rozstrzygnie się trzecia runda z serii. W Polsce będzie to najwyższa rangą rywalizacja w jeździeckim triatlonie, jak potocznie nazywa się dyscyplinę Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego. To jeden z najbardziej spektakularnych sportów konnych, w którym jeździeckie pary startują w trzech konkurencjach: ujeżdżeniu, biegu crossowym oraz skokach przez przeszkody.

W programie sportowym znalazło się aż dziesięć konkursów międzynarodowych od poziomu jednej do czterech gwiazdek, w tym konkursy dla wszystkich kategorii młodzieżowych oraz cztery klasy krajowe. Podczas zawodów zostaną rozegrane także mistrzostwa Polski seniorów, młodych jeźdźców i juniorów. – W Strzegomiu zapowiada się nie tylko ciekawa sportowa rywalizacja. Po dwóch latach pandemii Covid i organizacji zawodów za zamkniętymi drzwiami lub z ograniczeniem liczby widzów, w tym roku planujemy wiele atrakcji dla publiczności i liczymy na jej niezawodne przybycie – mówi Marcin Konarski, przewodniczący komitetu organizacyjnego.

Szczególną ofertę przygotowano dla najmłodszych kibiców. Specjalnie z myślą o nich zostanie otwarta w tym roku Strefa Małego Kibica, w której nie tylko będzie można pojeździć na kucyku, nauczyć się czyścić konia, spotkać z gwiazdami zawodów, ale przede wszystkim samemu spróbować swoich sił w konkursie skoków na przeszkodach zaprojektowanych do skakania bez koni. Zawody odbędą się w terminie od 23 do 26 czerwca na hipodromie w Morawie koło Strzegomia. Wstęp na zawody jest bezpłatny. Parking kosztuje 20 zł.

/SHT, FOTO: Mariusz Chmieliński/

Poprzedni artykułBył poszukiwany za wcześniejsze przestępstwa narkotykowe, wpadł z amfetaminą
Następny artykułZderzenie osobówki z ciężarówką na Szarych Szeregów