Strona główna 112 Był poszukiwany za wcześniejsze przestępstwa narkotykowe, wpadł z amfetaminą

Był poszukiwany za wcześniejsze przestępstwa narkotykowe, wpadł z amfetaminą

0

W ręce policjantów z Jaworzyny Śląskiej wpadł 37-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który był poszukiwany celem odbycia kary pozbawiania wolności. Mężczyzna trafi już do aresztu, a dodatkowo odpowie za posiadanie narkotyków.

37-latek był poszukiwany celem odbycia zaległej kary pozbawiania wolności na podstawie wyroku Sądu Rejonowego w Świdnicy. Do zatrzymania doszło 20 maja w Jaworzynie Śląskiej w godzinach porannych. Funkcjonariusze w czasie zatrzymania przy mężczyźnie ujawnili woreczek strunowy z białym proszkiem. 37-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie po wstępnej analizie okazało się, że biały proszek to amfetamina. Łącznie zabezpieczono jej kilka porcji – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

37-latek trafił już do aresztu, gdzie będzie odbył zaległą czteromiesięczną karę pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa narkotykowe. Odpowie również za posiadanie kolejnych porcji substancji psychotropowych, za co ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności – dodaje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułSpłonął drewniany pomost [FOTO]
Następny artykułWalka o Puchar Narodów już trwa. Za miesiąc wielkie emocje w powiecie świdnickim!